Останні зміни в законодавстві України щодо посилення мобілізації наділили Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, правоохоронців та органи правосуддя ширшими повноваженнями в частині впливу на військовозобов’язаних громадян, які порушують мобілізаційне законодавство.
Правки викликали широкий суспільний резонанс, зокрема серед автомобілістів, які побоюються втратити права і навіть свої транспортні засоби. Юристи пояснили, чи справді можна позбутися машини, якщо не платити штраф ТЦК.
Як відомо, суми штрафів за новим законодавством становлять від 17 000 до 25 500 гривень. Таке покарання призначається за неявку в ТЦК за повісткою, ухилення від постановки на військовий облік, відмову від проходження медкомісії, несвоєчасне оновлення військово-облікових даних. Закон не передбачає конфіскацію майна “ухилянта” як покарання.
Однак юристи припускають, що за умови злісної несплати штрафів, якщо загальна сума заборгованості перевищить 160 000 гривень, виконавча служба може заарештувати майно боржника, включно з транспортними засобами, виставивши його на аукціон. За рахунок виручених від продажу автомобіля коштів заборгованість буде погашено, а залишок грошей буде повернуто громадянину.
Коли справа доходить до заміни коліс, проведення технічного обслуговування або виконання інших завдань, пов'язаних з…
На тлі подорожчання автомобільного палива, а також важкого фінансового становища українців на ринку став частіше…
Сьогодні автовиробники заради економії стали частіше випускати машини без штатного запасного колеса, що підвищує ризик…
Сьогодні гаджети є частиною повсякденного життя більшості українських автомобілістів. Тож не дивно, що великою популярністю…
В умовах зростання цін на автомобільне паливо, а також нестабільної фінансової ситуації в країні питання…
Купівля автомобіля, навіть уживаного - це завжди витратна угода. Однак українці можуть знайти місце, де…