При згадці моторної оливи багато хто має на увазі рідину для змащення фрикційних елементів двигуна. Це дає змогу знижувати тертя і запобігати передчасному зносу компонентів. Однак на цьому важливі функції лубриканта не обмежуються. Експерти розповіли, навіщо ще потрібно використовувати мастило в автомобілів.
Читайте також:
Як правильно гальмувати, щоб не вбити підвіску автомобіля
Як продовжити термін служби турбованого двигуна: поради механіка
Українським водіям заборонили символіку війни: кого це стосується
Охолодження
Багато хто не замислюється про те, що моторна олива також виконує функцію охолодження двигуна. Вступаючи в контакт із гарячими поршнями і кільцями, мастило «забирає» у них частину тепла, тим самим знижуючи їхню температуру. Також деякі двигуни використовують масляні форсунки, щоб розбризкувати мастило на внутрішню поверхню поршнів, за рахунок чого вони охолоджуються.
Мийка
Циркулюючи в системі під високим тиском, моторне масло постійно вбирає в себе продукти «життєдіяльності» двигуна – нагар, сажу та інші відкладення. Те ж саме стосується бруду, який накопичується в системі.
Компресія
Масло частково ущільнює собою зазори кілець у поршневих канавках, що дає змогу підтримувати потрібний рівень компресії.
Захист від корозії
Попадання вологи та агресивних хімікатів регулярно провокує утворення корозії в двигуні. Олива запобігає цій загрозі завдяки наявності у своєму складі спеціальних протикорозійних добавок.
Гідравліка
Для багатьох систем моторне масло виконує роль гідравлічної рідини. Наприклад, вона дає змогу підтримувати натяг ланцюга, а гідрокомпенсатор клапанних зазорів забезпечує беззазорну і безшумну роботу клапанів.
На аукціоні в США продали підроблений спорткар Shelby Cobra 427 за 990,000 доларів. Унікальний! Кузов…
Toyota представила шосте покоління кросовера RAV4, що відмовилось від бензинових версій на користь гібридних. Дізнайтеся…
Французькі автомобілі давно здобули репутацію комфортних, економічних і технологічних. Проте, щодо надійності існує чимало стереотипів.…
В Україні заборонено зупинку на швидкісних трасах поза визначеними зонами. Нові правила підвищують безпеку дорожнього…
У Польщі за неправильні номерні знаки загрожують серйозні штрафи і навіть тюремне ув'язнення до 5…
В Україні оновили правила техогляду, акцентуючи увагу на справності світлотехніки та запроваджуючи відео- та фотофіксацію.