В Україні почастішали випадки притягнення водіїв до відповідальності за тріщину на лобовому склі. Оскільки проблема подібних пошкоджень не є рідкістю, може здатися, що всім, у кого тріснуло вітрове скло, доведеться платити штраф. Чи так це насправді?
Читайте також:
Найвищі штрафи ПДР в Україні та за що їх виписують: машина іноді коштує дешевше
Поліцейські, які виписують штрафи за подібне «порушення», як правило, кваліфікують його за ст. 121 КУпАП, як їзду з технічними несправностями. Патрульні керуються тим, що ДСТУ забороняє наявність будь-яких пошкоджень на лобовому склі в зоні роботи склоочисників. Водночас у ПДР немає жодного слова про те, що такі пошкодження є технічною несправністю і експлуатація транспортного засобу з ними заборонена. Таким чином виписані за це штрафи є незаконними.
Багато водіїв не знають цих нюансів і відразу після оформлення матеріалів йдуть покірно погашати стягнення. Юристи ж рекомендують оскаржувати дії поліції в суді, які, як правило, стають на бік автомобілістів.
Автомобільний світ 2025 року вражає розмаїттям, але серед десятків новинок є ті, що задають тон.…
Встановлення газобалонного обладнання (ГБО) — популярне рішення серед українських водіїв, які хочуть знизити витрати на…
Німецький автопром давно асоціюється з якістю, технічною досконалістю та ресурсом, якого вистачає на сотні тисяч…
Чому слово "Toyota" стало майже синонімом надійності? Багато хто чув історії про ці автомобілі, що…
Обираючи вживаний автомобіль, більшість покупців звертають увагу не лише на ціну, а й на надійність,…
У сервісному центрі МВС зафіксували вкрай незвичний випадок — на перевірку потрапило фальшиве водійське посвідчення,…