Мало хто з українських водіїв зрадіє, якщо його зупинить поліція. При цьому, на жаль, далеко не всі патрульні здатні адекватно і культурно спілкуватися з автомобілістами. Причини можуть бути найрізноманітнішими – від особистих проблем і сильного стресу на роботі до банального хамства і некомпетентності. У будь-якому разі громадяни не повинні від цього страждати, у зв’язку з чим завжди потрібно знати, як захистити свої законні права та інтереси під час спілкування з правоохоронцями. «Твоя МАШИНА» звертає увагу на шість простих фраз, які допоможуть вам не стати жертвою поліцейського невігластва, коли справа йде до конфлікту.
Читайте також:
Негайно заглушіть двигун, якщо чуєте цей звук: механік попередив водіїв
1. «Ми тільки на «Ви»
Якщо поліцейський починає фамільярничати або демонструвати своє зверхнє до вас ставлення, нагадайте йому, що з вас двох саме він перебуває на службі й зобов’язаний поводитися чемно та чемно. Це не просто питання моралі, але також вимоги законів і підзаконних актів, які регулюють діяльність поліції.
2. «Я повинен зафіксувати все на камеру»
Багато поліцейських бояться камер як вогню, але наше завдання не залякати або спровокувати патрульного, а змусити його звести свою поведінку до рамок закону. Краще попередити поліцейського про проведення зйомки ненав’язливо, без зайвої агресії.
3. «Зачекайте, я «загуглю» цю статтю ПДР»
Немає нічого ганебного в тому, щоб зазирнути в інтернет у пошуках потрібної норми ПДР. Ніхто не зобов’язаний пам’ятати їх дослівно. Патрульний же зрозуміє, що ви не готові погоджуватися з усіма його трактуваннями і доводами за замовчуванням.
4. «Я зараз зателефоную в чергову частину і запрошу сюди відповідального»
Ніхто не любить, коли начальство дізнається про їхні помилки, особливо у форматі скарги. Тому таке попередження, найімовірніше, осадить знахабнілого поліцейського, хоча він, напевно, і не подасть виду. Важливо не зловживати цим методом впливу на патрульного, оскільки це може викликати зворотний ефект.
5. «Давайте оформимо протокол»
Якщо у вас немає сумнівів у своїй невинності або ви знаєте напевно, що у поліції немає доказів протилежного, а патрульний тягне час, щоб вишукати у вас ще якесь порушення, можете сміливо вимагати скласти протокол. В іншому разі патрульному доведеться вас відпустити.
6. «З порушенням не згоден, потребую захисника»
Право на юридичний захист закріплено за кожним громадянином. Якщо ви його заявили, то поліцейський зобов’язаний його задовольнити, інакше всі його подальші дії вважатимуться неправомірними. Причому багато патрульних не хочуть зв’язуватися з досвідченими юристами, які часто знають ПДР і КУпАП набагато краще за них. Тому за слабкості аргументації та доказової бази правоохоронці можуть просто відпустити водія без будь-яких наслідків.
Електронні водійські посвідчення та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу в «Дії» - явище в Україні…
Листопад приніс Україні очікуване похолодання, яке загрожує водіям не тільки неприємностями на дорозі та потенційними…
Багато водіїв, особливо в тилових регіонах, іноді забувають, що в країні йде війна і введено…
Сьогодні в Україні купівля нового автомобіля перетворилася на недозволену розкіш. З огляду на ціни на…
У Хорватії 52-річний автомобіліст на ім'я Златко вирішив вдатися до незвичного «лайфхаку» для розігріву замерзлого…
Під час пошуку автомобіля для повсякденних сімейних поїздок водії мають зважати на низку факторів, серед…