Нічні поїздки завжди пов’язані з додатковими загрозами, а в осінньо-зимовий період тим більше. Підходити до цього важливо з повною відповідальністю, тому експерти рекомендують заздалегідь готуватися до непростої подорожі. Зокрема, видання SlashGear наводить сім рекомендацій водіям щодо поліпшення видимості в темний час доби.
Читайте також:
Поліція почала штрафувати водіїв за використання «Дії»: як на це реагують суди
Навіщо водіям треба стукати по капоту автомобіля з настанням холодів: у поліції дали відповідь
У поліції назвали водіям умови для «обшуку» автомобіля
1. Тримайте лобове скло в чистоті
Якщо вдень злегка брудне або запилене лобове скло не створює великих загроз, то вже вночі це може стати великою проблемою. Плями і розводи можуть розсіювати світло, множачи кількість відблисків від фар зустрічного транспорту.
2. Регулярно чистіть і обслуговуйте фари
Ще один елемент, який обов’язково має бути чистим перед нічною поїздкою – це фари. Навіть під час руху освітленою місцевістю світлотехніка дає змогу почуватися впевненіше.
3. Використовуйте дальнє світло тільки тоді, коли це дійсно необхідно
Не варто забувати, що дальнє світло фар може засліпити водія зустрічного транспорту, який миттєво може виїхати на вашу смугу і спровокувати лобове зіткнення. Навіть, якщо вам нічого не загрожує, наражати на небезпеку інших учасників руху подібним чином категорично заборонено.
4. Не сідайте за кермо, якщо ви втомилися
Втомлений водій за кермом вночі – одне з найгірших поєднань, яке можна собі уявити. Величезна кількість аварій на українських дорогах якраз відбувається через те, що автомобілісти занадто перевтомлені.
5. Вимкніть світло в салоні
Комусь може здатися, що їзда з увімкненим світлом у салоні авто – гарна ідея, оскільки це дає змогу краще бачити приладову панель та елементи керування авто. Насправді ж це суттєво погіршує вашу здатність бачити те, що відбувається на неосвітленій дорозі. Очі швидко адаптуються до яскравого світла і погано розпізнають об’єкти в темряві.
6. Зменшіть швидкість, коли це потрібно
Не дарма кажуть «тихіше їдеш – далі будеш». Якщо ви не впевнені в тому, що досить добре контролюєте те, що відбувається або може статися на шляху проходження вашого автомобіля, краще зменшити швидкість, забезпечивши собі додаткову можливість для маневру і своєчасного гальмування. Особливо це стосується місцевості, в якій є ризик раптового наїзду на перешкоду. Під час руху в щільній міській забудові, лісі або під час опадів краще не розганятися, навіть якщо ПДР дозволяють вам це робити.
7. Перевірте зір
Багато людей не підозрюють, що мають проблеми із зором, до того моменту, поки не зіткнуться з реальною проблемою або не перевіряться в офтальмолога. Часто буває, що водії їздять в основному вдень і не помічають проблеми, а потім виїжджають на дорогу вночі і раптово виявляють, що в темряві бачать гірше, ніж раніше. Це одна з вагомих причин контролювати стан свого здоров’я.
Купівля автомобіля, навіть уживаного - це завжди витратна угода. Однак українці можуть знайти місце, де…
Мало хто з водіїв буде радий, якщо його автомобіль зупинить поліція. Однак патрульним також іноді…
В Україні поліції заборонено зупиняти автомобілі на власний розсуд без конкретної причини. Але це зовсім…
Автомобільні штрафи в Україні є найпоширенішим покаранням для водіїв за порушення ПДР. Водночас багато хто…
Розкішні німецькі кросовери - це поєднання стилю, технологій, високих якості та продуктивності. Все це і…
Зима - складний час для автомобілістів, особливо в умовах українських морозів. Однією з поширених проблем,…