Спілкування з патрульними мало кому з водіїв до душі. Насамперед тому, що воно нерідко пов’язане з ризиком отримати штраф або інші неприємності. Досвідчений автоюрист зазначає, що такі побоювання мають під собою підстави. У зв’язку з цим він розповів виданню «Твоя МАШИНА» про низку каверзних запитань патрульних, на які автомобілістам краще взагалі не відповідати.
Читайте також:
Вісім головних правил, які врятують водія від аварії та штрафу
Українським водіям назвали час, коли потрібно міняти літні шини на зимові
1. «Багато вчора випили?»
Таке запитання нерідко ставлять водіям вранці, зазвичай після вихідних, коли ті поспішають на роботу. Підступ у тому, що в самому запитанні міститься твердження про те, що водій вживав спиртне. Керманич зі свого боку, замість того, щоб висловити здивування самим запитанням, часто, не бачачи у вчорашньому застіллі нічого крамольного, машинально відповідає, що випив зовсім трохи, самостійно підставляючи голову під плаху. Річ у тім, що міцний алкоголь може зберігатися в організмі до доби і алкотестер це покаже. І навіть якщо ви успішно пройдете тест на тверезість, то витрачений час і нерви на цю справу вам ніхто назад не поверне.
2. «Чому порушуєте?»
Як відомо, у разі зупинки транспортного засобу поліцейський зобов’язаний представитися і назвати причину зупинки, яка найчастіше полягає в підозрі водія в порушенні ПДР. Проте інколи патрульні ловлять автомобіліста на невпевненості або навпаки впевненості у своїй вині. Якщо керманич починає виправдовуватися, то він готовий до подальшої «обробки». Значить на нього легко можна «повісити» якесь порушення навіть без доказів, хоча це перше, що має зацікавити водія, стверджує юрист.
3. «Ким працюєте?»
Поліція часто ставить таке запитання під час заповнення протоколів і процесуальних документів, але якщо патрульний просто цікавиться цим без якихось явних причин, то, можливо, він намагається довідатися про ваш майновий або соціальний стан. Це може бути пов’язано як із небажанням потрапити на високопосадовця, так і з наміром схилити вас до дачі хабара.
4. Інші не пов’язані із зупинкою або потенційним порушенням питання
Нерідко патрульні намагаються заговорити водієві зуби, щоб потягнути час і знайти якісь підстави для притягнення його до відповідальності. Наприклад, поки поліцейський розмовляє з вами про погоду і магнітні бурі, він може ненав’язливо роздивлятися вашу приладову панель щодо наявності ознак технічної несправності або принюхується, намагаючись відчути запах спиртного. Також інспектор може паралельно з дивними розпитуваннями копатися у своєму планшеті, пробиваючи вас і вашу машину по базах даних. Якщо з’ясується, що раніше у вас уже були порушення, то увага до вас посилиться.
Під час цих та будь-яких інших розпитувань, які здаються вам підозрілими, юрист рекомендує уникати прямої відповіді, але говорити впевнено, даючи зрозуміти, що вестися на виверти поліції ви не маєте наміру. За будь-якого розкладу автоюрист радить не дозволяти поліції затягувати діалог і при нагоді нагадувати, що ви поспішаєте. Якщо початкова причина зупинки не виправдала себе, поліцейський зобов’язаний відпустити водія, на що йому можна ненав’язливо вказати фразою «До мене є ще якісь запитання по суті?».
Дим з вихлопної труби є не тільки продуктом відходів діяльності ДВЗ, а й важливим індикатором…
Електромобілі міцно займають свою нішу на ринку, проте гібридні технології продовжують привертати увагу покупців, які…
В Україні спостерігається істотний обвал продажів дизельних автомобілів. Як повідомляє асоціація «Укравтопром», у жовтні було…
Щороку в Україні трапляються близько двох сотень тисяч ДТП, кожна десята - з потерпілими. Аварійні…
З початку війни до Польщі виїхало багато українських автомобілістів. Звикнувши до досить ліберального законодавства в…
Відмова гальм в автомобілі - небезпечна ситуація, яка може статися з кожним водієм. Саме тому…