Статті

Сім помилок водіїв, які призводять до штрафу або інших неприємностей

Багато водіїв в Україні намагаються уникати спілкування з поліцією, а тому навіть не знають, як правильно поводитися в присутності патрульних. У підсумку неправильна поведінка часто призводить до непотрібних штрафів і неприємностей. Досвідчені автоюристи виділили сім типових помилок під час спілкування з інспекторами, яких варто уникати.

Насамперед не варто виходити з машини без нагальної потреби. Закон не зобов’язує водія це робити навіть для оформлення документів, ознайомлення з доказами або проходження алкотесту. Також юристи не рекомендують бігати за поліцейським, просячи його вас не карати. Зазвичай це нічим хорошим не закінчується.

Однією з найгрубіших помилок водіїв є пропозиція поліції неправомірної вигоди з метою уникнути відповідальності за скоєне правопорушення. Замість штрафу в кілька сотень гривень ви ризикуєте отримати стягнення від 17 000 до 68 000 гривень або навіть тюремний термін до чотирьох років.

За наявності заперечень по суті пред’явлених звинувачень або процедурі притягнення до відповідальності не можна підписувати протокол, у якому все це не буде відображено. Також не варто ігнорувати відсутність відмітки в документі таких важливих обставин, як запис із відеореєстратора або інші докази вашої невинуватості.

Ще однією типовою помилкою юристи називають самообмову водіїв, які зізнаються в тому, що перебувають у стані алкогольного сп’яніння до або навіть після проведення польового тесту на «Драгері». Варто розуміти, що прилад може дати помилковий результат, а остаточний висновок може дати лише медичний огляд і лабораторний аналіз. Якщо алкотестер показав позитивний результат, а ви не пили, не поспішайте погоджуватися з вердиктом. Вимагайте проведення додаткової перевірки в медустанові.

Остання, але не менш груба помилка водія полягає в грубості під час спілкування з патрульними. Хамська поведінка нічого доброго автомобілісту не обіцяє.

Share
автор
Артем Панченко

Recent Posts

Нова корисна функція для водіїв з’явиться в застосунку “Дія”

​У застосунку «Дія» з'явиться нова зручна послуга для автовласників — можливість замінити свідоцтво про реєстрацію…

23.04.2025

Що необхідно зробити з вживаним авто одразу після покупки: покрокова інструкція для нових власників

Придбання вживаного автомобіля — це завжди відповідальний крок. Навіть якщо машина виглядає доглянутою й проходила…

23.04.2025

ТОП-5 найкращих нових бюджетних автомобілів в Україні у 2025 році

У 2025 році український авторинок, попри виклики воєнного часу та економічну нестабільність, продовжує активно розвиватися.…

23.04.2025

З 1 травня для всіх українських водіїв запроваджуються зміни: що потрібно знати

Вже з 1 травня 2025 року в Україні запроваджується нова обов’язкова норма для автозаправних станцій:…

22.04.2025

Що не дозволено поліції під час зупинки авто: головні порушення, про які слід знати кожному водію

Зупинка транспортного засобу правоохоронцями — звична ситуація на українських дорогах. Проте далеко не всі дії…

21.04.2025

Чому не можна глушити двигун одразу після поїздки: пояснення від експертів

Для багатьох водіїв звичка одразу вимикати двигун після зупинки авто здається логічною — мета досягнута,…

19.04.2025