Статті

Сім помилок водіїв, які призводять до штрафу або інших неприємностей

Багато водіїв в Україні намагаються уникати спілкування з поліцією, а тому навіть не знають, як правильно поводитися в присутності патрульних. У підсумку неправильна поведінка часто призводить до непотрібних штрафів і неприємностей. Досвідчені автоюристи виділили сім типових помилок під час спілкування з інспекторами, яких варто уникати.

Насамперед не варто виходити з машини без нагальної потреби. Закон не зобов’язує водія це робити навіть для оформлення документів, ознайомлення з доказами або проходження алкотесту. Також юристи не рекомендують бігати за поліцейським, просячи його вас не карати. Зазвичай це нічим хорошим не закінчується.

Однією з найгрубіших помилок водіїв є пропозиція поліції неправомірної вигоди з метою уникнути відповідальності за скоєне правопорушення. Замість штрафу в кілька сотень гривень ви ризикуєте отримати стягнення від 17 000 до 68 000 гривень або навіть тюремний термін до чотирьох років.

За наявності заперечень по суті пред’явлених звинувачень або процедурі притягнення до відповідальності не можна підписувати протокол, у якому все це не буде відображено. Також не варто ігнорувати відсутність відмітки в документі таких важливих обставин, як запис із відеореєстратора або інші докази вашої невинуватості.

Ще однією типовою помилкою юристи називають самообмову водіїв, які зізнаються в тому, що перебувають у стані алкогольного сп’яніння до або навіть після проведення польового тесту на «Драгері». Варто розуміти, що прилад може дати помилковий результат, а остаточний висновок може дати лише медичний огляд і лабораторний аналіз. Якщо алкотестер показав позитивний результат, а ви не пили, не поспішайте погоджуватися з вердиктом. Вимагайте проведення додаткової перевірки в медустанові.

Остання, але не менш груба помилка водія полягає в грубості під час спілкування з патрульними. Хамська поведінка нічого доброго автомобілісту не обіцяє.

Recent Posts

Фари сяятимуть як нові: три домашні лайфхаки для очищення автомобільної оптики

Оскільки автомобільні фари сьогодні виробляють не зі скла, а з пластику, з часом вони втрачають…

11.12.2024

Дев’ять моделей Lexus найвигідніших для перепродажу

Якщо ви хочете купити автомобіль марки Lexus, відомої своєю розкішшю і надійністю, але не бажаєте…

11.12.2024

Після якого пробігу краще не купувати китайські автомобілі

Автомобілі китайського виробництва користуються попитом в Україні через їхню доступність і технологічність, проте надійність таких…

11.12.2024

ТОП за свою ціну: десять доступних кросоверів, які варті кожної копійки

Популярні нині кросовери нерідко коштують надто дорого для автомобільного обивателя, але є й моделі, які…

11.12.2024

Вчені виявили, батареї електрокарів можуть служити на 40% довше

Група вчених з Інституту енергетики Прекорта при Стенфордському університеті та Національної лабораторії SLAC провели дослідження,…

11.12.2024

В Україні заправлятися газом стало дорожче, ніж у Польщі та інших країнах ЄС

Сьогодні автомобільний газ залишається найдоступнішим видом палива на ринку України, але його вартість, як виявилося,…

11.12.2024