Багато українських водіїв не знають, що стаття 130 КУпАП «про п’яне водіння» передбачає стягнення не тільки за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння, а й відмову від огляду. Причому, за статистикою, більшість матеріалів поліція складає якраз за фактом небажання рульових «подути в трубочку». Однак юристи попереджають, що часто автомобілістів притягують до відповідальності неправомірно, оскільки відмовитися від використання алкотестера не дорівнює відмові від огляду.
Важливо розуміти, що в разі, якщо водій не хоче проходити польовий тест на алкоголь, поліція має запропонувати йому пройти огляд у медзакладі, видавши письмове направлення на нього. Причому огляд може проводити лише установа, яка має відповідні права і повноваження. Там у водія фахівці відбирають зразки біоматеріалу для лабораторних аналізів, за результатами яких уже ухвалюють рішення щодо наявності чи відсутності алкоголю в організмі.
Лише, якщо водій отримав письмове направлення на медогляд від поліції і відмовився його проходити, патрульний має право скласти щодо нього матеріали за ст.130 КУпАП. Сам факт відмови від перевірки на «Драгері» не є підставою для штрафу і позбавлення прав, підкреслюють юристи.
Французькі автомобілі давно здобули репутацію комфортних, економічних і технологічних. Проте, щодо надійності існує чимало стереотипів.…
В Україні заборонено зупинку на швидкісних трасах поза визначеними зонами. Нові правила підвищують безпеку дорожнього…
У Польщі за неправильні номерні знаки загрожують серйозні штрафи і навіть тюремне ув'язнення до 5…
В Україні оновили правила техогляду, акцентуючи увагу на справності світлотехніки та запроваджуючи відео- та фотофіксацію.
Миття автомобіля на вулиці може призвести до штрафу до 1342 гривень. Дізнайтеся більше про нові…
Юристи попереджають про нову шахрайську схему з “тихими” штрафами від поліції, яка може загрожувати водіям…