Багато українських водіїв не знають, що стаття 130 КУпАП «про п’яне водіння» передбачає стягнення не тільки за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння, а й відмову від огляду. Причому, за статистикою, більшість матеріалів поліція складає якраз за фактом небажання рульових «подути в трубочку». Однак юристи попереджають, що часто автомобілістів притягують до відповідальності неправомірно, оскільки відмовитися від використання алкотестера не дорівнює відмові від огляду.
Важливо розуміти, що в разі, якщо водій не хоче проходити польовий тест на алкоголь, поліція має запропонувати йому пройти огляд у медзакладі, видавши письмове направлення на нього. Причому огляд може проводити лише установа, яка має відповідні права і повноваження. Там у водія фахівці відбирають зразки біоматеріалу для лабораторних аналізів, за результатами яких уже ухвалюють рішення щодо наявності чи відсутності алкоголю в організмі.
Лише, якщо водій отримав письмове направлення на медогляд від поліції і відмовився його проходити, патрульний має право скласти щодо нього матеріали за ст.130 КУпАП. Сам факт відмови від перевірки на «Драгері» не є підставою для штрафу і позбавлення прав, підкреслюють юристи.
Корейський автопром останнім часом значно підвищив якість своїх автомобілів, що зробило їх одними з найнадійніших…
Українські водійські права зазвичай дійсні протягом 30 років, тому багато водіїв забувають про необхідність їх…
Український ринок поповнився новим поколінням доступного кросовера MG ZS. Модель вийшла одразу в кількох модифікаціях…
Японські авто давно зарекомендували себе як приклад надійності, витривалості та простоти в обслуговуванні. У багатьох…
Мобільний застосунок «Дія» вже давно став універсальним інструментом для українців — тут можна зберігати документи,…
Заміна моторного мастила — одна з ключових процедур технічного обслуговування автомобіля. І хоча ще кілька…