Обгін є одним із найскладніших і найнебезпечніших маневрів на дорозі. Особливо, якщо йдеться про обгін великовантажу. Експерти звертають увагу, що більшість автомобілістів не знають, як правильно виконувати його, що нерідко призводить до фатальних наслідків. У зв’язку з цим «Твоя МАШИНА» нагадує ключові правила, яких слід дотримуватися під час цієї процедури.
Читайте також:
Оштрафують при першій зупинці: водіїв попередили про покарання за дріб’язкове порушення
Що можна і що не можна робити водієві після ДТП: три ключові поради
Чотири зимові помилки водіїв, які вбивають зчеплення і трансмісію автомобіля
Перше, що потрібно зробити – відшукати на дорозі ділянку для найбільш безпечного маневру. Вона має бути рівною, без поворотів, підйомів і будь-яких перешкод. Дистанцію до фури потрібно скоротити до 20 метрів, після чого активується «поворотник». Слід заздалегідь переконатися, що позаду вас ніхто теж не планує обгін і після цього можна трохи взяти лівіше, щоб оцінити ситуацію на смузі зустрічного руху. Якщо там нікого немає, то потрібно запам’ятати свою поточну швидкість і безпосередньо приступати до маневру.
Притопивши педаль акселератора, до фури потрібно наблизитися на відстань 5-7 метрів, після чого почати висуватися на зустрічну смугу. Потім слід продовжити прискорення, поки в дзеркалі заднього виду не покажеться кабіна фури. Тільки після цього можна починати плавно повертатися на свою смугу, причому швидкість руху вашого авто має бути на 10-15 км/год вищою за початкову.
Щойно ви побачите в процесі виконання маневру, що на «зустрічній смузі» з’явився новий автомобіль або інша перешкода, не панікуйте і оцініть обстановку. За наявності сумнівів, краще повернутися у вихідне положення і повторити процедуру пізніше. Якщо ви впевнені, що встигнете завершити обгін до того, як машина до вас наблизиться, продовжуйте маневр. Не варто намагатися обганяти фури, що їдуть у колоні, по черзі. Все тому, що вам складно буде набрати необхідну швидкість знову. Тому краще обганяти всю колону відразу.
Головне правило – «Не впевнений – не обганяй». За наявності сумнівів у безпеці маневру з будь-яких причин краще не ризикувати.
Автомобільний світ 2025 року вражає розмаїттям, але серед десятків новинок є ті, що задають тон.…
Встановлення газобалонного обладнання (ГБО) — популярне рішення серед українських водіїв, які хочуть знизити витрати на…
Німецький автопром давно асоціюється з якістю, технічною досконалістю та ресурсом, якого вистачає на сотні тисяч…
Чому слово "Toyota" стало майже синонімом надійності? Багато хто чув історії про ці автомобілі, що…
Обираючи вживаний автомобіль, більшість покупців звертають увагу не лише на ціну, а й на надійність,…
У сервісному центрі МВС зафіксували вкрай незвичний випадок — на перевірку потрапило фальшиве водійське посвідчення,…