Як відомо, взимку видимість на українських дорогах обмежена, а тому водіям потрібно докладати більше зусиль, щоб позначити себе для інших учасників руху. З цією метою до ПДР було внесено вимоги про обов’язкове використання цілодобово за межами населених пунктів денних ходових вогнів або ближнього світла як альтернативи. Це дає змогу «підсвічувати» машину в умовах поганої видимості та запобігати аварійним ситуаціям.
Більшість водіїв авто, конструкція яких передбачає наявність ДХВ, використовують саме їх, але експерти пояснюють, що цей спосіб є більш небезпечним, ніж використання ближнього світла. Усе тому, що під час активації ДГЗ задні ліхтарі не працюють, а отже машину буде погано видно ззаду.
Якщо ж увімкнути ближнє світло фар, то світлотехніка активується повністю, що дасть змогу краще «підсвітити» машину. Оскільки пункт 9.8 ПДР дає змогу однаковою мірою використовувати як ДГЗ, так і ближнє світло, то останнє буде кращим з точки зору безпеки.
Дізнайтеся, як правильно роз’їхатися на перехресті за правилами дорожнього руху. Пройдіть тест і перевірте свої…
Купуючи авто з пробігом, ми часто сподіваємося зекономити, але деякі моделі перетворюються на справжній головний…
Львів став лідером серед міст України за кількістю нелегальних АЗС. Контрафактне пальне може зашкодити вашому…
Дізнайтеся, які категорії громадян можуть безкоштовно отримати посвідчення водія в Україні. Інформаційна стаття про автошколи…
Найдешевша модель Renault Mobilize Duo 2025 року оцінена менше 10 000 євро. Новий електрокар пропонує…
29-річна водійка у Великій Британії ледь не потрапила за грати через наліпку з образливим написом…