Догляд за підкапотним простором автомобіля регулярно викликає жваві дискусії в автомобільному середовищі. Хтось упевнений, що мити автомобіль під капотом категорично не можна, оскільки високий ризик потрапляння води у важливі вузли і механізми, що загрожує їхньою поломкою. Інші вважають, що недоглянутий моторний відсік також може стати причиною різного роду неполадок і проблем із проводкою, двигуном і системою охолодження. Експерти в зв’язку з цим поділилися думкою про те, які сім місць під капотом точно потрібно підтримувати в чистоті.
Читайте також:
Штраф і обмеження свободи: що загрожує водієві за купівлю прав в інтернеті
Дорожній знак «очі»: що він означає і де його встановлюють
Чому бензин А92 краще підходить для зимової їзди, ніж А95: що потрібно знати
Насамперед фахівці звертають увагу, що без необхідності лізти в моторний відсік з водою і ганчіркою точно не варто. Очищення потрібне точкове і максимально обережне. Робити це потрібно, наприклад, після їзди по пилу і бруду, після зими, а також, якщо довго не доглядали за підкапотним простором і там накопичилося багато бруду.
Зокрема, потрібно звернути увагу на чистоту клем акумулятора. Іноді на них збирається бруд, іноді – сліди окису. Через це можуть виникати перебої з електропостачанням і труднощі із запуском двигуна.
Також чистити від пилу потрібно електропроводку. Найкраще робити це сухою ганчіркою і максимально акуратно. Не забувайте протирати номер двигуна, адже з часом на ньому може нашаровуватися бруд, що в разі перевірки загрожує неприємностями з поліцією.
Потребує догляду також і місце під жабо. Якщо тут накопичиться занадто багато бруду, то водостоки заб’ються і вода почне потрапляти в салон. Пам’ятайте про важливість чистоти механізму склоочисників, приводний механізм яких вкрай чутливий до забруднень і вологи.
Крім того в чистоті рекомендується тримати радіатор інтеркулера і зовнішній радіатор. Догляд за ними дасть змогу уникнути перегріву системи і непотрібних поломок.
Вибір автомобіля з дизельним двигуном здається привабливим завдяки економії пального та високому крутному моменту. Але…
Нові правила дорожнього руху включають рідкісні знаки для карпулінгу. Французька поліція штрафує за їх порушення,…
Якщо ви обираєте вживане авто з дизельним двигуном, варто бути уважним: не всі дизелі однаково…
Вартість пального та електроенергії в Україні залишається високою, а регулярні витрати на заправку або підзарядку…
У різних країнах світу існують незвичні та часом курйозні правила дорожнього руху, порушення яких може…
Якщо ви плануєте купівлю вживаного авто, обережність — ваш головний союзник. Деякі машини хоч і…