Відмова гальмівної системи – одна з найнебезпечніших ситуацій на дорозі. При цьому значна частина неприємних наслідків у такій ситуації відбувається через паніку і незнання, що робити. Видання «Телеграф» розповіло водіям, як правильно діяти в екстреній ситуації.
Перші секунди вирішують все
Як тільки ви виявили, що гальмівна система вашого авто не працює, слід взяти себе в руки і зберегти холоднокровність. Якщо ви почнете панікувати, ризикуєте остаточно втратити контроль над автомобілем і потрапити в аварію. Міцно тримайте кермо двома руками і оцініть ситуацію на дорозі.
Використовуйте стоянкове гальмо обережно
Використовувати «ручник» при відмові штатних гальм допускається тільки в крайньому випадку і на малій швидкості. Якщо їхати швидко і раптово активувати стоянкове гальмо, можна перекинутися. Зважилися на використання механізму – плавно тягніть важіль короткими імпульсами, контролюючи поведінку автомобіля.
Гальмування двигуном
Найбільш корисний і безпечний спосіб уповільнити автомобіль при відмові гальм. Суть полягає в тому, щоб перевести АКПП в ручний режим і поступово знижувати передачу, змушуючи двигун знижувати швидкість руху. Ні в якому разі при цьому не можна перескакувати через передачу або включати задній хід.
Вибір місця зупинки
Заздалегідь озирніться і знайдіть безпечне місце для зупинки. Це може бути широке узбіччя, порожня стоянка або поле. Не варто зупинятися на крутих поворотах і схилах – це може створити загрозу зіткнення з іншими транспортними засобами або з’їзду з проїжджої частини в кювет.
Попередьте інших учасників руху
При несправності гальмівної системи в обов’язковому порядку слід активувати аварійну сигналізацію. Також можна подавати сигнали клаксоном іншим водіям, щоб попередити їх про проблему. При наявності пасажирів в салоні їх потрібно підготувати психологічно і фізично до зіткнення, попросивши міцно взятися за поручні і згрупуватися.
Крайні заходи
При критично високій швидкості, коли інші способи не допомагають, мінімізувати наслідки можна шляхом контактного гальмування. Піщане узбіччя, кущі, снігові замети, баки з водою, тюки з сіном та інші м’які перешкоди дозволять вам знизити швидкість. Слід також уникати дерев, стовпів та інших твердих об’єктів.
Літня спека змушує водіїв шукати способи охолодити салон, не витрачаючи зайві гроші та паливо. Один…
Японські автомобілі славляться своєю надійністю і довговічністю. Вони популярні на вторинному ринку через доступність у…
Кожен автомобіль має свою історію, але коли він досягає критичної межі в 200 000 кілометрів,…
Переїжджаючи на автомобіль із роботизованою коробкою передач (РКП), багато водіїв вважають, що їхня поведінка за…
Питання роботи кондиціонера в автомобілі завжди актуальне, особливо коли на вулиці дощ чи снігопад. Багато…
Багато водіїв, продаючи своє авто, шокуються, дізнавшись, що їхній транспорт не вартий тих грошей, на…