Відмова гальмівної системи автомобіля – це одна з тих ситуацій, що може сміливо проходити через категорію «гірше вже й не придумаєш». Від подібного збігу обставин в своєму житті не застрахований жоден автомобіль. Дана ситуація ставить під загрозу не тільки його самого, а й людей навколо, а також пасажирів, які швидше за все припадають автомобілісту близькими і дорогими людьми. Як же правильно вести себе в такій ситуації, щоб лихо минуло всіх стороною?
Перше, що потрібно зробити в такій ситуації – попередити всіх навколо. Пішоходів і автомобілістів навколо необхідно інформувати про появу проблем за допомогою звукових і світлових сигналів, в тому числі аварійної сигналізації і дальнього світла. Словесно проінформувати про відмову гальм слід всіх, хто знаходиться в салоні. Пасажири повинні тут же пристебнутися (якщо раптом, з якоїсь причини вони не зробили цього ще до початку руху автомобіля!). А далі починаються варіанти, використовувати які слід в залежності від конкретної ситуації на дорозі.
Якщо дозволяє час і дорога, то необхідно просто поступово скидати швидкість за рахунок здійснення плавних маневрів та поступового зниження передач в порядку черги. При цьому важливо не забувати вичавлювати педаль зчеплення. Паралельно з вчиненням всіх зазначених дій варто спробувати постійно натискати і відпускати педаль гальма. Якщо вийде, то гальмівну систему вдасться «прокачати» і вона запрацює знову. Само собою, трапиться це тільки якщо поломка не надто серйозна. Для прискорення гальмування автомобіля можна з’їжджати на узбіччя. У гальмуванні допоможуть плавні повороти і перестроювання між потоками.
Само собою бувають ситуації, коли такі делікатні методи скидання швидкості як ті, що описані вище, не застосовні. Дорога і обставини можуть просто не залишити часу і місця для маневру. А значить доведеться використовувати принцип нанесення мінімального збитку собі і оточуючим. Найголовніше – збереження людських життів. У критичній ситуації не варто думати про збереження майна. Будь-який економічний збиток не стоїть поруч із загибеллю людини.
Перший радикальний спосіб гальмування – використання ручника. Однак, слід пам’ятати, що в разі загрози блокування коліс його необхідно відразу ж опустити. Також необхідно використовувати гальмо стоянки максимально плавно, в іншому випадку автомобіль занесе і навіть може перевернути. Другий спосіб радикального гальмування використовується тільки в найскладнішій ситуації, коли продовження руху тотожне загибелі людей. Це контактне гальмування. Іншими словами, потрібно спровокувати удар машини об сторонній предмет або виліт її в кювет таким чином, щоб ДТП заподіяло мінімальної шкоди. Втім, контактне гальмування зовсім необов’язково перетворюється в жахливу аварію. Скинути швидкість можна навіть уткнувшись в бордюр.
А найголовніше: регулярне технічне обслуговування дозволяє уникнути великої кількості несподіваних поломок і непотрібних неприємностей.
Читайте також: Назвали найнадійніші двигуни і автомобілі сучасності
Найближчим часом в Україні з'явиться нова заборона для автомобілістів. Законопроєкт №9642 внесено до Верховної Ради,…
Паркування в умовах обмеженого простору може стати для автомобілістів справжнім кошмаром. Однак одна маловідома функція…
В Японії місцеві компанії давно освоїли розробку і масовий випуск гібридних автомобілів, ставши лідером у…
Постійне зростання цін на автомобільне паливо часто змушує українців запасатися бензином завчасно. При цьому варто…
Якщо ви купуєте старий кросовер із прицілом на вигідний перепродаж через кілька років, то варто…
Сучасні автомобілі - це вже не просто засіб пересування, а справжній технологічний шедевр. Більшість водіїв…