Статті

Назвали помилки у використанні режиму «P» на АКПП, які допускає більшість водіїв

Автоматична трансмісія сьогодні набуває все більшої популярності. Цілком очевидно, що ще через кілька років уже «механіка» буде сприйматися як якась технічна екзотика. Однак, незважаючи на велику поширеність, багато автомобілістів все ще допускають величезну кількість помилок при використанні АКПП. Особливо, коли справа доходить до так званого режиму «Р».

Як функціонує «Р»?

Режим «Р» або «Місце для паркування» використовується для блокування валів автоматичної коробки переду. При цьому він не терпить позамежного навантаження на рухомі компоненти. Замикання коліс здійснюється завдяки тому, що на вихідний вал, з’єднаний спеціальною шестернею, лягає щось на зразок важеля, що нагадує коромисло. Він і замикає рух шестернею, не дозволяючи їм обертатися. Після переходу в режим «Р» автомат перестає передавати крутний момент від двигуна, працюючи таким чином на нейтральній швидкості.

Головна ж проблема криється в тому, що зуби шестірні або навіть самі коромисла важеля не терплять надлишкового навантаження і можуть порівняно легко зламатися. Не набагато краще, коли рухливі елементи починають поступово зализувати, це призводить до сточування металевої стружки і її потрапляння в масло. Забруднений мастильний матеріал згодом завдає величезної шкоди всьому механізму.

Головна помилка

Власне головна помилка і полягає в тому, щоб регулярно залишати автомобіль в режимі «Паркінг». В такому стані будь-який зовнішній вплив на конструкцію машини швидше за все самим негативним чином позначиться на стані АКПП. Неакуратна парковка іншої машини, процедура евакуації автомобіля в режимі «Р», навіть сильний удар або поштовх в кузов можуть привести до того, що коромисла і шестерні почнуть зализувати, а то і зовсім зламаються. Крім того, істачюватися рухливі елементи АКПП починають ще й тоді, коли машину регулярно і на великий проміжок часу залишають на ухилі в режимі «Р».

Вирішити проблему «паркінг» допоможе ручне гальмо. Затягувати його потрібно якомога міцніше, причому на ручник машина ставиться без відпускання педалі гальма. Ставити машину на ручник потрібно до того, як коромисла фіксаційного важеля повиснуть на зубах. Затягується ручне гальмо завжди в режимі «D». Тільки після його установки можна переходити в режим «Р». Якщо ж машину доводиться часто залишати на ухилі, то не зайвим буде після парковки підкладати під колеса ще й упори.

Recent Posts

Найкращі німецькі кросовери класу люкс: ТОП-10 вживаних моделей для купівлі

Розкішні німецькі кросовери - це поєднання стилю, технологій, високих якості та продуктивності. Все це і…

21.11.2024

Що робити, якщо замерз бачок омивача взимку: практичні поради для автомобілістів

Зима - складний час для автомобілістів, особливо в умовах українських морозів. Однією з поширених проблем,…

21.11.2024

Десять найкращих електричних позашляховиків для їзди бездоріжжям

Автомобілебудівна промисловість активно електрифікується і сегмент позашляховиків, зважаючи на свою популярність, не стоїть осторонь. Щороку…

21.11.2024

Вік чи пробіг: що важливіше під час вибору вживаного автомобіля

Купівля вживаного автомобіля завжди пов'язана з ризиками. Такі фактори як вік і пробіг враховуються як…

21.11.2024

Знецінюються на очах: десять найбільш неліквідних кросоверів класу люкс

Розкішні автомобілі здебільшого мають захмарні цінники, проте в деяких випадках їхня вартість дуже швидко падає…

21.11.2024

Що означають чорні крапки на склі автомобілів: практична та естетична роль

Автомобільне скло - це не тільки важливий елемент захисту та огляду, але іноді й приклад…

21.11.2024