Кабінет міністрів України пропонує встановити, що особисті транспортні засоби, тимчасово ввезені в Україну більш ніж на 90 днів, протягом 10 робочих днів повинні бути поставлені на облік без зміни реєстраційних документів та номерних знаків країни їх реєстрації. Така норма міститься в прикінцевих та перехідних положеннях урядового законопроекту про посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху (№7286).
“Встановити, що транспортні засоби особистого користування, що тимчасово ввезені на митну територію України більш ніж на 90 днів, протягом десяти робочих днів з моменту такого ввезення підлягають державній реєстрації без зміни реєстраційних документів та номерних знаків країни їх реєстрації в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України“, – сказано в законопроекті.
Виконати цю процедуру може виявитися важко для 90% нерозмитнених автомобілів, що зараз перебувають в Україні.
Справа в тому, що ставити транспортний засіб на облік доведеться тому іноземцю, на чиє ім’я його завозять. Причому – в сервісному центрі МВС за місцем проживання клієнта, пояснює глава Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко.
“На сьогодні “верблюд”, який завозить “бляхи”, приїжджає на машині на кордон, показує свій паспорт, на нього оформляють машину і він пішки переходить назад до себе. Машину “гонщик” везе покупцеві. Зараз машину треба буде реєструвати в сервісному центрі МВС. Хто це може зробити? Тільки особа, яка ввезла автомобіль“, – зазначив він.
По-перше, за словами Назаренко, реєструвати треба буде за місцем проживання. “Тепер литовець або поляк не тільки повинен буде з’явитися на кордоні, він тепер повинен буде їхати, умовно кажучи, в Харківську область, десь зупинятися і на наступний день йти в сервісний центр. А момент з “реєстрацією за місцем проживання” також означає, що покупець машини повинен надати довідку, що надає іноземцю тимчасове проживання“, – підкреслив експерт.
Також, зазначає Назаренко, якщо іноземець збирається заїжджати більше, ніж на 90 днів (дозволений термін перебування іноземців в Україні, – ред .), Він буде зобов’язаний зареєструватися у відповідних органах, щоб отримати дозвіл проживати в Україні довше, ніж три місяці, і зареєструвати машину. “Це значно ускладнює процедуру – не кожен іноземець погодиться супроводжувати автомобіль всередині країни, оформляти міграційні документи, стояти в черзі в сервісному центрі. А якщо іноземець і погодиться на таке, то заплатити йому доведеться набагато більше. Так що Гройсман не здався – він навпаки ускладнив життя “Єврономерам”, – пояснює Назаренко.
Якщо ви мрієте про спортивний автомобіль, не варто зациклюватися на нових моделях, які коштують сотні…
Сучасні трансмісії являють собою складний і крихкий механізм, який дуже вразливий і дорогий у ремонті.…
Коли мова заходить про повнорозмірні позашляховики, багато хто замислюється про витрату палива у таких автомобілів.…
Промивання двигуна автомобіля є корисною процедурою, яка допомагає позбутися різного роду відкладень у моторі, поліпшити…
Якщо ви купуєте практичний автомобіль для сімейних потреб, не обов'язково відмовляти собі в задоволенні від…
Кожен автомобіліст може зіткнутися з ситуацією, коли запах у салоні його транспортного засобу стає явно…