Коли міняти гуму на літню

З цим питанням стикаються майже всі. Тут головне не прогадати. Дійсно, погода цієї весни мінлива. Як тут розібратися – коли вирушати в шиномонтаж? Фахівці радять міняти шини на літні, коли середньодобова температура перевалила відмітку +5-7 градусів. Раніше небезпечно, по ранковому льодку можна запросто вилетіти в кювет. Пізніше – нерозумно, на сухій і теплій дорозі зимові шини швидше зношуються, пише strakhovka.net.

Зимова гума, на відміну від літньої, м’якша. Вже при температурі вище +10 градусів зимові шини починають гірше працювати, сильніше нагріваються під променями сонця і від теплого асфальту, стають м’якші, швидше стирається малюнок протектора. А шипована гума – мало того, що зношується з настанням теплої погоди, шипи на мокрому асфальті подовжують гальмівний шлях і взагалі роблять некомфортною поїздку по сухій дорозі.

Звичайно, в найоптимальніший час в шиномонтажних майстерень – ажіотаж. Але краще записатися заздалегідь або в кінці кінців відстояти чергу до шинників, ніж їздити на гумі, невідповідну сезону. Адже нікому в голову не прийде ходити навесні в валянках. Так навіщо змушувати автомобіль їздити в зимових покришках?

Крім того, якщо зібралися міняти покришки на нові – міняйте все відразу. Не варто слідувати порадам міняти шини лише на привідних колесах (передніх або задніх, в залежності від типу приводу). Автомобіль, взутий в різнотипні шини, різко втрачає стійкість на дорозі. І звичайно, міняйте шину, якщо помітили на її поверхні здуття, порізи, крізь які видно корд.

Ще одне болюче питання – чи потрібен другий комплект дисків, щоб не переставляти кожен раз зимову-літню гуму на одні і ті ж диски? Експерти залишають це на розсуд автовласників. Від перебортування гумові покришки ніяк не страждають. У той же час, маючи два комплекти коліс з дисками, можна заощадити на послугах шинників, самостійно переставивши шини в гаражі.

Однак через пару років все одно доведеться їхати на уклін в шинний центр – покришки, як правило, не служать довше двох-трьох сезонів без втрати споживчих властивостей. Так що економія вийде мізерна.

Від якого виробника вибирати шини, вирішує кожен сам, виходячи з персональних переваг і розмірів бюджету. Безсумнівно, якість шин безпосередньо залежить від їх ціни і використовуваних у виробництві технологій. Але не завжди найдорожча гума – найкраща. Різницю в поведінці на дорозі різних шин зможе помітити лише фахівець.

Recent Posts

Розкішні повнорозмірні седани: ТОП-10 моделей, що коштують дешевше за середню ціну нового авто

Купівля автомобіля класу люкс не завжди пов'язана з багатомільйонними витратами. Деякі моделі, як з'ясувалося, можна…

23.11.2024

Шість міфів про кросовери та позашляховики, про які час забути

Сегмент SUV (позашляховики і кросовери) почав активно набирати популярність у 1980-х роках і відтоді набуває…

23.11.2024

Альтернатива Tesla: десять найкращих електромобілів просто зараз

Колись американська компанія Tesla зробила революцію у сфері розробки та виробництва електричних автомобілів. Однак останніми…

23.11.2024

Чорна п’ятниця 2024: які найкращі подарунки для автолюбителів підібрати по акції

Чорна п'ятниця - це ідеальний час для вигідних покупок, особливо якщо ви хочете порадувати автолюбителя.…

23.11.2024

Найнадійніші седани з наддувом: ТОП-10 моделей для купівлі у 2024 році

Сьогодні турбовані двигуни стали буденністю для автомобілів різних класів, зокрема в сегменті седанів. Водночас автолюбителі…

23.11.2024

Які звички водія «вбивають» роботизовану трансмісію в автомобілі

Поява роботизованої трансмісії дала змогу суттєво спростити процес керування автомобілем без вкладення в конструкцію істотних…

23.11.2024