Як довго можна не міняти оливу в двигуні

Автовиробники та СТО лякають нас усілякими технічними жахами, що загрожують при несвоєчасній зміні оливи. Та чи все так страшно насправді? Це вирішила з’ясувати Твоя МАШИНА.

Насправді, навіть якщо вдвічі перевищити термін зміни моторної оливи, нічого катастрофічного не станеться. Історій про те, як особливо вперті автовласників не міняли оливу в авто проїжджаючи по декілька десятків тисяч кілометрів відомо більш ніж достатньо. Моторна олива при цьому перетворювалась у темну масу, однак автівка, повторимось, продовжувала їздити.

Щоправда, мова йшла про старі бензинові двигуни, відомі своєю витривалістю. Із сучасними потужними турбомоторами подібний фокус навряд чи вдасться.

Нагадаємо, що основні функції моторної оливи наступні: зменшення тертя, відведення тепла, захист від корозії внутрішніх поверхонь двигуна, видалення нагару та інших відкладень, видалення продуктів зносу.

Що ж відбувається, коли масло «старіє», тобто втрачає велику частину своїх початкових властивостей? Перш за все, погіршуються його здатність змащувати деталі двигуна. Це призводить до збільшення тертя між рухомими частинами. Через це ростуть навантаження на вузли двигуна, збільшуючи ймовірність механічної поломки. Підвищене тертя означає перегрів і збільшення витрати палива.

Згодом олива починає густіти та гірше відводити тепло. Це також веде до перегріву двигуна. В особливо запущених випадках рідина густіє настільки, що може видавлювати сальники та прокладки. «Пробоїна» такого роду може призвести до витоку оливи.

Окрім того, пакет присадок, які спочатку містяться в оливі, не нескінченний. Рано чи пізно порція речовин і сполук, що входять неї, вичерпується і всіляка неприємна «хімія», що утворюється в процесі згоряння палива, почне безкарно осідати і в камері згоряння, і в масляних каналах, засмічуючи їх і ще сильніше погіршуючи умови змащення.

Підвищене тертя, про яке говорилося вище, спровокує прискорений знос металу і появу додаткових часток стружки в оливі. Якийсь час фільтр буде справлятися з їх виловом, але врешті-решт його ресурс теж вичерпається і стружка стане безперешкодно і у великих обсягах «гуляти» по системі змащення, виступаючи в ролі абразиву і посилюючи масштаби зносу деталей. Зрештою, якщо не міняти оливу в двигуні, він просто заклинить. Тому шануйте своє авто і не зволікайте із своєчасною заміною оливи!

Recent Posts

Як виявити знос гальмівних колодок: 3 простих способи для водіїв

Знос гальмівних колодок автомобіля є серйозною, але неминучою проблемою, яка чекає на кожного автовласника після…

02.05.2024

Заощадите до 20% пального: як обрати “правильні” шини для автомобіля

Вибираючи автомобільні шини, автовласники найчастіше звертають увагу на їхню надійність та ефективність. Перш за все,…

02.05.2024

9 прихованих функцій автомобілів, про які не здогадуються багато водіїв

Еволюція автомобілів в останні десятиліття рухається настільки величезними темпами, що автомобілісти іноді просто не встигають…

02.05.2024

Готуйтеся витратитися на ремонт: 4 помилки водіїв, які “вбивають” двигун

Двигун є найважливішим елементом автомобіля, ремонт якого може обійтися автовласникові в цілий статок. У зв'язку…

02.05.2024

Купив права в інтернеті: що загрожує водіям із фальшивими документами в Україні

Останніми роками в Україні почастішали випадки використання водіями механічних транспортних засобів підроблених документів. Причому, багато…

02.05.2024

Які автомобілі купують українці: ТОП популярних марок і моделей

У квітні 2024 року український автомобільний ринок продовжує демонструвати стійке відновлення після періоду невизначеності та…

02.05.2024