Яка олива краща: «синтетика» чи «напівсинтетика»?

Визначити яку моторну оливу варто купувати для своєї автівки – одночасно і просто, і складно. Для цього потрібно відповісти на питання: чи можна безпечно заощадити на її заміні, вибравши більш дешевий варіант?

Щоб зрозуміти що краще – повністю синтетична моторна олива або напівсинтетична – потрібно для початку пригадати, в чому їх відмінності.

Основу синтетичних моторних олив отримують, як це випливає з назви, шляхом хімічних реакцій – або з природного газу, або з продуктів переробки нафти, повідомляє Твоя МАШИНА. У цьому їх принципова відмінність від мінеральних базових олив для змащення двигунів, які отримують шляхом перегону сирої нафти.

Головна перевага синтетичних моторних олив – стабільність в’язкості як при робочій температурі двигуна, так і при сильному морозі. Крім того, фахівці відносять до числа їхніх переваг високий індекс в’язкості, прекрасні змащувальні характеристики, високу міцність масляної плівки на поверхнях, що труться навіть при високих температурах, низький коефіцієнт тертя і підвищену термостійкість. Також синтетична основа моторної оливи має прекрасну миючу здатність навіть при відсутності в ній спеціалізованих присадок.

При цьому «синтетика» відмінно розчиняє в собі присадки, частка яких в сучасних оливах, нагадаємо, може сягати 25%. Що стосується «напівсинтетики», то такі оливи являють собою суміш синтетичної основи з мінеральною, в яку доданий пакет присадок. Залежно від компанії-виробника і марки, «напівсинтетика» містить 50% -60% мінеральної оливи і 40% -50% синтетичної.

Таким чином, основна перевага напівсинтетичних моторних олив – більш низька ціна в порівнянні з повністю синтетичними. Наявність в складі «напівсинтетики» мінеральної складової робить таку оливу чутливою до температурного фактору. Напівсинтетична олива починає помітно густіти вже при температурі нижче -10º.

До недоліків «напівсинтетики» також відносять її меншу, в порівнянні з «синтетикою», стабільність властивостей при різних температурах, а її «мінеральна» складова, крім іншого, ще й схильна до окислення. Але з точки зору автовласника всі ці мінуси перекриваються одним гігантським плюсом: «напівсинтетика» помітно дешевше «синтетики». Зауважимо, що на сучасних моторах – малого об’єму, з турбонаддувом вибір очевидний – вони спочатку розраховані на «синтетику».

У випадку з простішими двигунами можливість вибору між дорогою «синтетикою» і дешевою «напівсинтетикою», як правило, існує.

Recent Posts

Скільки повинен працювати акумулятор і як продовжити його життя: на замітку водіям

Акумулятор - це серце автомобіля, що забезпечує живлення електроніки та запуск двигуна. Але як довго…

03.05.2024

Паркування на тротуарі: де водієві залишити автомобіль, щоб не отримати штраф

У великих містах паркування автомобіля може перетворитися на цілий квест. Іноді водії вважають за краще…

03.05.2024

За яку популярну прикрасу в автомобілі водіїв штрафують на 340 гривень

Автовласники в Україні ставляться до своїх транспортних засобів, як і до іншого майна, але часто…

03.05.2024

7 фраз, які водієві категорично не можна говорити патрульному під час зупинки

Зупинка автомобіля поліцією навряд чи потішить когось із водіїв. Проте слід пам'ятати про правильну поведінку…

03.05.2024

5 речей, які водієві потрібно робити з автомобілем кожні 1500-5000 кілометрів

Після купівлі автомобіля його недостатньо просто час від часу заправляти, потрібно проводити і регулярне технічне…

03.05.2024

Як захистити машину від палючого сонця: 4 поради від експертів

Захист автомобіля від сонячних променів не тільки зберігає його зовнішній вигляд, а й подовжує термін…

02.05.2024