Як правильно вибрати зимові шини

Незабаром зима, тому саме час подумати про вибір зимових шин. Твоя МАШИНА розповість, як правильно вибрати зимові шини.

Перш за все необхідно обрати між шипованою гумою і «липучкою». Останню варто використовувати, якщо пересуватися належить переважно по місту. «Шиповка» відмінно підійде для пересування по вкритій льодом дорозі або для заміської поїздки. Крім того, фахівці радять «обкатати» такі шини до 1000 кілометрів, при швидкості не вище 70 км/год. Надалі, швидкісний поріг можна збільшувати.

Важливо звернути увагу і на маркування зимових шин. При покупці необхідно знати розмірність, рекомендовану виробником для вашого автомобіля. Крім того, на кожному колесі є позначення для якого автомобіля воно підходить. P (Passenger car) – легковий автомобіль, LT (Light Truck) – LCV або SUV, ST (Special Trailer) – причіп, T (Time) – тимчасова, запасна шина.

Також варто упевнитися, що на шині є знак «сніжинка» (*).

Мітки AS (All Season, Any Season) або AW (Any Weather), які позначають, що допускається використання при будь-яких температурах. Маркування R + W (Road + Winter), свідчить про можливість використання коліс як на асфальті, так і на засніженій дорозі. Позначення M & S (Mud + Snow) говорить про можливість пересування по болоті та снігу. При виявленні мітки A / T (All Terrain) можна бути впевненим, що дані шини підійдуть для будь-якої місцевості, а M / T (Mud Terrain) призначені для руху по бездоріжжю.

При виборі шипованих шин варто вивчити мітки типів шипів. Мітка AD свідчить про те, що перед нами алюмінієві шипи, SD – шипи з твердосплавним сердечником, DD – шипи з прямокутним сердечником і гравіюванням, OD – шипи з овальним сердечником, MD – пластикові шипи з твердосплавним сердечником.

Під час покупки варто пам’ятати і про спрямованість малюнка протектора. Мітки Outsade або Side Facing Out говорять про те, що покришка призначена для установки на зовнішню сторону, Inside або Side Facing Inwards – внутрішня сторона установки.

Краще придбати бюджетні нові шини, ніж шукати імениті, але старі. Такий комплект може мати приховані дефекти, які неможливо виявити на етапі покупки. Також варто пам’ятати про те, що колеса могли піддаватися ремонту, який міг бути виконаний не по технології, що зробить пересування небезпечним.

Recent Posts

Найнадійніші японські гібриди: ТОП-10 моделей 2024 року

В Японії місцеві компанії давно освоїли розробку і масовий випуск гібридних автомобілів, ставши лідером у…

22.11.2024

Як довго можна зберігати бензин у каністрі: водіям важливо знати

Постійне зростання цін на автомобільне паливо часто змушує українців запасатися бензином завчасно. При цьому варто…

22.11.2024

Найкращі кросовери з пробігом: ТОП-7 моделей для перепродажу

Якщо ви купуєте старий кросовер із прицілом на вигідний перепродаж через кілька років, то варто…

22.11.2024

Десять прихованих автомобільних технологій: чого ви не знали про можливості вашого авто

Сучасні автомобілі - це вже не просто засіб пересування, а справжній технологічний шедевр. Більшість водіїв…

22.11.2024

Найнадійніші середньорозмірні кросовери: ТОП-10 моделей просто зараз

Кросовери сьогодні на піку популярності, а середньорозмірні моделі додатково привертають до себе увагу за рахунок…

22.11.2024

Як очистити каталізатор автомобіля: два перевірені методи

Каталітичний нейтралізатор або каталізатор є невід'ємною частиною сучасного автомобіля з ДВЗ. Їхнім головним завданням є…

22.11.2024