Чим небезпечна їзда на низьких обертах

Логіка багатьох водіїв, які вважають, що їзда на низьких обертах сприяє економії палива, зводиться приблизно до наступного: чим повільніше обертається колінчастий вал двигуна при заданій швидкості, тим менше потрібно пального. Але чи так насправді?

Здавалося б все логічно: при малій швидкості руху колінчастого вала в циліндрах згоряє менше пального, що забезпечує, відповідно, економічніший режим роботи силового агрегату. Однак при спробі прискорення з низьких обертів двигун отримує надлишкову дозу пального і просто захлинається, адже суміш не встигає повністю згоріти, передає Твоя МАШИНА.

Крім того, через такі ривки не відбувається своєчасне займання суміші; виникає детонація, утворюється нагар в камері згоряння, засмічуються форсунки, сильніше нагрівається двигун. Також при динамічному старті з низьких обертів значно збільшується навантаження на поршневу групу, і в цьому випадку з-під капота іноді можна чути характерний стукіт.

Вібрації, викликані детонацією, руйнують не лише вал двигуна, але й на підшипники, коробку передач і зчеплення. Швидше зношуються поршні і вкладиші колінчастого вала.

Від обертів двигуна залежить і тиск оливи. «На низах» він знижується, а отже деталі двигуна змащуються гірше, а це вже загрожує капремонтом.

Експерти запевняють, що на малих обертах у двигуна різко збільшується апетит у зв’язку з необхідністю додаткового збагачення суміші, і це легко перевірити за показаннями датчика миттєвої витрати пального. Зрештою, якщо ви не поспішайте перемикати трансмісію на щабель нижче, машина істотно втрачає в динаміці, а іноді прискорення і зовсім сходить нанівець. В екстреній ситуації автомобіль може захлопнути.

Тому на низьких обертах доречно рухатися порожнім шосе або вулицями міста, коли дорожня ситуація не вимагає екстреного прискорення. Якщо ж виникає необхідність дати газу, не варто лінуватися перемикати коробку передач на щабель нижче.

Нагадаємо, що зазвичай оптимальний діапазон простих бензинових двигунів становить приблизно 2500-3500 обертів на хвилину, і бажано, щоб стрілка тахометра «гуляла» саме в цих межах.

Recent Posts

Які звички водія «вбивають» роботизовану трансмісію в автомобілі

Поява роботизованої трансмісії дала змогу суттєво спростити процес керування автомобілем без вкладення в конструкцію істотних…

23.11.2024

Шість вживаних кросоверів класу люкс, які вигідніше купувати, ніж новий седан

Седани сьогодні все ще досить популярні, особливо в люксовому сегменті, проте іноді їх купівля пов'язана…

23.11.2024

Ісландці розкрили свій секрет боротьби з обмерзанням лобового скла в автомобілі

Замерзання лобового скла в автомобілі стає головною проблемою українських водіїв у зимовий період. Ранок багатьох…

23.11.2024

Надійні німецькі спорткари: ТОП-10 уживаних моделей для купівлі

Німецькі спорткари вирізняються своєю високою продуктивністю, витриманим стилем і видатною якістю збірки, однак і коштують…

23.11.2024

Порушує кожен другий: кому з українських водіїв загрожує штраф у 500 гривень

Більшість українських водіїв регулярно порушують щонайменше одне правило ПДР і ризикують отримати за це штраф.…

23.11.2024

Що водієві категорично не можна робити під час дощу або снігу

Осінь поступово змінюється зимою, що лише посилює погодні умови, роблячи процес експлуатації автомобіля ще більшим…

23.11.2024