7 правил безпечної їзди взимку, які має знати кожен водій

Зима в Україні – як примхлива жінка. Сьогодні -3°C, завтра -10°C, післязавтра взагалі 0°C. Щоб сніг із дощем або ж ожеледь із заметами не відбили бажання сідати за кермо – дотримуйся простих рекомендацій.

1. Не тільки “чайник”, а й досвідчений водій не завжди уявляє, як далеко його автомобіль проїде в разі екстреного гальмування. Знайди пустий майданчик і перевір на ньому гальмівний шлях. Почни зі швидкості 30 км/год, і тебе вже злякають ці кілька зайвих метрів. А на швидкості 80-100 км/год ці метри будуть вже вимірюватися десятками.

Щоправда, якщо дотримуватися такої дистанції в місті, всі будуть влазити перед тобою. Саме тому там взимку стільки аварій. Але на порожній зимовій дорозі за містом можна цілком підібрати собі безпечну швидкість, яка дозволить не вилетіти з траси на крутому повороті і встигнути об’їхати перешкоди.

2. Якщо ти вирішив підвезти самотню дівчину, яка мерзне зимовим вечором на автобусній зупинці, гальмуй заздалегідь і дуже плавно. Інакше тебе або пронесе метрів на двісті далі, або ти взагалі “зачепиш” саму дівчину. Справа в тому, що зупинки громадського транспорту, перехрестя, виїзди з бічних проїздів та інші ділянки, де транспорт пригальмовує або рушає з місця, взимку стають потенційно небезпечними – нарватися на слизький лід там найімовірніше. Та й пішоходів там більше.

3. Особливу небезпеку взимку становлять віадуки і мости. Там на підйомах і спусках при легкому падінні температури лід утворюється в першу чергу навіть в суху і сонячну погоду. Особливо – в ранкові години. Іншою небезпекою є різні відвали снігу, які влаштовують дорожні служби. Коли колеса машини з одного боку їдуть по асфальту, а з іншого потрапляють на кашоподібну крижану рідину, ймовірність миттєвого занесення дуже висока.

Єдиним перевіреним засобом боротьби з цією небезпекою в такій ситуації може стати лише адекватно обраний швидкісний режим. Для перетину таких ось снігових брустверів найкраще заходити на них під кутом в 45 градусів, по черзі переїжджаючи бруствер усіма чотирма колесами таким чином, щоб тільки одне колесо опинялося в сніговій каші, а всі інші мали стабільне зчеплення з дорогою.

4. Не паркуйся у вузьких проміжках між машинами. При рушанні з місця будь-яку з них може занести в сторону – і буде подряпина.

5. Постарайся взагалі відвикнути від педалі гальма і навчитися зупиняти машину, плавно прибираючи газ і гальмуючи двигуном. Ну а якщо ситуація різко змінюється і вимагає екстреної зупинки, застосовуй так зване поетапне гальмування, натискаючи і відпускаючи педаль. Перше натискання повинно бути дуже коротким, адже швидкість ще велика і машину може занести. Кожен наступний раз тисни трохи довше, ніж в попередній.

Це, звичайно, якщо у тебе немає антиблокувальної системи. Якщо ж автомобіль з АБС ти придбав недавно, то необхідно заздалегідь відрепетирувати гальмування на пустому майданчику або дорозі, щоб ти відчув різницю зі звичайними гальмами. Повір, вона досить велика. До того ж АБС поводиться по-різному залежно від стану дорожнього покриття, наявності калюж та інших чинників.

6. Якщо плавно рушити не виходить і машина буксує на місці, потужні оберти все одно не допоможуть. І чим сильніше ти буксуєш, тим глибше заривається машина. Іноді треба “накатати” колію, подібно до танка, а потім, розігнавшись, пробивати замет. Ще можна спробувати рушити з другої передачі (або зі зниженою, якщо вона є у твоїй автоматичній коробці перемикання передач).

Широко відомий також народний спосіб: треба розгойдати автомобіль, поперемінно намагаючись зрушити то назад, то вперед. Тільки не роби це на машині з АКПП: коробка таких знущань довго не витримає. А ще не забудь, що передні колеса повинні стояти прямо.

Легкої та вдалої вам дороги!

Recent Posts

Як захистити машину від палючого сонця: 4 поради від експертів

Захист автомобіля від сонячних променів не тільки зберігає його зовнішній вигляд, а й подовжує термін…

02.05.2024

Як захистити автомобіль від наслідків весни: водіям розповіли про головні загрози

Весна - час, коли природа прокидається, але це також період, коли ваш автомобіль може піддаватися…

02.05.2024

Найкращі універсали з пробігом: ТОП-10 моделей за 500 000 гривень

Якщо ви шукаєте надійний і практичний автомобіль-універсал, але хочете заощадити гроші, зверніть увагу на старі…

02.05.2024

Механік розповів, який індикатор в автомобілі категорично не можна ігнорувати

Відомий автоблогер і механік на ім'я Крейг поділився з водіями важливим спостереженням щодо експлуатації автомобілів.…

02.05.2024

5 найдоступніших кросоверів Chevrolet з найвищим рейтингом безпеки

Кросовери стають дедалі популярнішим вибором серед автолюбителів, і Chevrolet пропонує широкий асортимент надійних, безпечних та…

02.05.2024

Коли використовувати круїз-контроль в автомобілі може бути небезпечно

Круїз-контроль - це важлива функція, яка може забезпечити комфорт і безпеку під час довгих поїздок.…

02.05.2024