У вересні народні депутати відтермінували введення штрафів для водіїв авто на єврономерах до кінця цього року. Але це не вирішує самої проблеми – законодавчого врегулювання правил розмитнення автомобілів із іноземною реєстрацією. І хоча закон був ухвалений ще торік, зараз його планують переглянути, догоджаючи власникам «євроблях», які виступають проти нових норм.
Що пропонують в уряді та як на це реагують автомобілісти – передає Обозреватель.
Головне: Кабмін та активісти створили робочу групу з напрацювання нових правил розмитнення автомобілів в Україні.
На узгодження депутатам вже подані такі пропозиції, як скасування акцизу, або коефіцієнта віку; забезпечення справедливої оцінки вартості авто; перегляд вимог щодо екостандартів; введення обов’язкового техогляду.
У податковому комітеті підтримують ініціативу уряду й сподіваються на якнайшвидше голосування нового законопроєкту.
Побажання «євробляхерів» врахують, але не всі
Здавалося б, ухвалення у листопаді 2018 року законопроєкти №8487 і №8488 про розмитнення автомобілів в Україні, мало б закрити це питання на довгий час. Але наданого терміну, за який власники авто на єврономерах повинні перереєструвати свої транспортні, виявилося недостатньо.
Почувши прохання «євробляхерів», нова влада пішла на поступки і проголосувала за законопроєкт №1030, який відтерміновує введення штрафів за водіння авто з іноземною реєстрацією до кінця 2019 року, чим викликала невдоволення у законослухняних громадян.
«Виникають питання у тих людей, які вже розмитнили автомобілі. Чому вони робили це абсолютно за іншими цінами, ніж будуть у тих, хто не виконував обов’язки і отримав канікули до нового року?» – заявив в ефірі ObozTV Автоюрист Денис Конюшко.
Фахівець вважає, що друге перенесення дедлайнів поставило у програшну ситуацію тих автовласників, які вже розмитнили свої «євробляхи» за новими правилами. І, звичайно, ніякої компенсації для них не буде.
«Найприкріше за тих людей, які виконують вимоги закону, які пішли і перші розмитнили свій автомобіль. Для чого вони це зробили – абсолютно незрозуміло. Проблема полягає в тому, що людина, яка дотримується закону, – в програші», – зазначив Конюшко.
Крім цієї поступки, в уряді повідомили, що ознайомилися із пропозиціями власників «євроблях» і пообіцяли підготувати новий законопроєкт, який максимально спростить порядок розмитнення автомобілів.
Заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк повідомив, що новий проєкт закону про розмитнення необхідно внести в Раду до кінця 2019 року. Він повинен вирішити проблему авто, які вже ввезені на територію України, і питання розмитнення спецавтомобілів.
Однак терміни внесення нового законопроєкту не влаштували «євробляхерів», які 2 жовтня вишли на мітинг під будівлю Верховної Ради зі списком вимог:
І головною «євробляхери» вказали вимогу ухвалити новий закон про доступне розмитнення до кінця жовтня 2019 року, тобто до затвердження нового держбюджету.
І, як стало відомо, в Міністерстві інфраструктури погодилися з останнім проханням мітингувальників, а також розкрили деякі подробиці майбутніх змін до законодавства, серед яких:
У коментарі ObozTV колишній заступник міністра інфраструктури України Олександр Кава припустив, що ще однією поступкою уряду може стати перегляд ставки розмитнення автомобілів на єврономерах і введення додаткових понижуючих коефіцієнтів для деяких категорій авто.
«Я думаю, що уряд може переглянути ставки розмитнення і використовувати додаткові понижуючі коефіцієнти для тих автомобілів, які вже були ввезені на територію України до певної дати», – сказав він.
«Однак у жодному разі не можна поширювати це правило на автомобілі, які були ввезені пізніше, оскільки Україна може стати звалищем для старих європейських автомобілів. Але тим громадянам, які вже користуються такими авто, держава повинна піти назустріч і зробити прийнятні правила розмитнення», – заявив Кава.
В Японії місцеві компанії давно освоїли розробку і масовий випуск гібридних автомобілів, ставши лідером у…
Постійне зростання цін на автомобільне паливо часто змушує українців запасатися бензином завчасно. При цьому варто…
Якщо ви купуєте старий кросовер із прицілом на вигідний перепродаж через кілька років, то варто…
Сучасні автомобілі - це вже не просто засіб пересування, а справжній технологічний шедевр. Більшість водіїв…
Кросовери сьогодні на піку популярності, а середньорозмірні моделі додатково привертають до себе увагу за рахунок…
Каталітичний нейтралізатор або каталізатор є невід'ємною частиною сучасного автомобіля з ДВЗ. Їхнім головним завданням є…