Автомир

Водіям розповіли, як швидко запустити дизельний двигун у мороз, не витрачаючи дорогоцінний час

Дизельні мотори мають багато переваг, але часто взимку власники таких автомобілів шкодують про свій вибір. Експерти розповіли, як легко запускати дизельні мотори в мороз, передає «Твоя МАШИНА».

На запуск дизельного двигуна дуже впливає акумулятор. Він також повинен бути дизельним, а також повністю зарядженим. Хороший дизельний акумулятор розвиває великий пусковий струм, тому машину легше заводити.

Таким чином, щоб швидко запустити мотор в холодну погоду, потрібно прогріти свічки розжарення і повернути силовий агрегат із обертами, що забезпечують пуск. Якщо за кілька секунд агрегат не запрацював, то не потрібно вимикати стартер. Але якщо двигун не запустився через 20-30 секунд, більше крутити стартер не варто – він перегріється та вийде з ладу. Акумулятор потрібно дати відпочити і спробувати знову.

Взимку в дизельний мотор потрібно заливати синтетичне масло – тоді агрегат краще провертатиметься стартером. Якщо вже залито мінеральне масло, перед поїздкою його можна нагріти електричним нагрівачем. Також можна залити в олію 100 г бензину. Випаровуючись, він нагріватиме його.

Якщо прогріти масло не виходить, можна прогріти паливний фільтр і паливний насос з форсунками. Для цього їх потрібно полити окропом із чайника. Важливо не намочити дроти, роз’єми та електронні блоки. Також для прогріву можна використати будівельний фен.

Перед початком поїздки треба перевірити справність свічок напруження. У цьому допоможе тестер, але краще викрутити свічку та підключити її прямо до акумулятора. За кілька секунд її кінець повинен розпалюватися до червоно-білого кольору. Якщо вона розпечена повністю, то свічка несправна.

Також перед запуском можна секунд на 12 увімкнути свічки розжарення. Це прогріє не лише АКБ, а й камери згоряння двигуна. Якщо мороз дуже сильний, то свічки напруження потрібно увімкнути кілька разів.

При запуску двигуна не потрібно відразу відключати стартер. Слід провернути двигун стартером ще раз, щоб він почав працювати стійко. Перед пуском потрібно вичавити зчеплення, а потім відпускати його не відразу – нехай двигун запрацює стабільно.

Якщо не допоміг жодний із способів, то залишається спробувати завести мотор з буксира за допомогою троса. Коли буксируюче авто розвине достатню швидкість, треба вичавити зчеплення, включити третю передачу і повільно відпускати зчеплення. При цьому перед стартом треба повернути ключ у замку та прогріти свічки.

Recent Posts

Найкращі компактні кросовери: названі ТОП-7 моделей для покупки у 2024 році

Сучасний ринок автомобілів пропонує різноманітні компактні кросовери, які поєднують у собі елементи стилю позашляховика та…

27.04.2024

Механік розповів, що категорично не можна мити в автомобілі

Догляд за автомобілем є обов'язковим елементом його експлуатації, якщо ви хочете, щоб транспортний засіб служив…

27.04.2024

Чому машина погано заводиться в дощову погоду: названо причини

Останніми днями в Україні встановилася дощова погода. У цей період автомобілісти можуть зазнавати труднощів із…

27.04.2024

Найкращі автомобілі з повним приводом: ТОП-10 вседорожніх моделей

Вибір правильного автомобіля з повним приводом може бути ключовим рішенням для тих, хто шукає надійний…

27.04.2024

Водіям розповіли, як скоротити витрату палива в автомобілі за лічені хвилини

Водіям автомобілів пропонується простий і ефективний спосіб знизити витрату пального своїх автомобілів всього за кілька…

27.04.2024

Ручник на смітник: чому в автомобілях скоро перестануть ставити важіль стоянкового гальма

У світі автомобілів відбуваються постійні зміни, і однією з них стає дедалі поширеніше застосування електронних…

27.04.2024