Законом передбачено, що продавець автомобіля має право передати поліс страхування покупцеві або анулювати дію поліса і повернути собі сплачені кошти, а також ці кошти можливо зарахувати в рахунок іншого поліса.
При покупці автомобіля новий власник не зобов’язаний переоформляти на себе страховий поліс, він буде дійсний до кінцевого терміну його дії.
Однак, в такому випадку новий власник автомобіля може відчути серйозні фінансові ризики:
Продавець має право розірвати дію поліса в будь-який час до закінчення терміну його дії, попередивши про це страхову компанію за 30 днів, при цьому страхова компанія не попереджає нового власника про припинення дії полісу, а лише передає зазначену інформацію в базу МТСБУ.
Якщо ж сталася така ситуація, то в разі ДТП страхова компанія не буде відшкодовувати збиток, а при зупинці автомобіля поліцією новий власник автомобіля отримає штраф.
Перевірити актуальність страхового поліса можна в базі даних МТСБУ, але робити це потрібно перед кожною запланованою поїздкою.
Виходить, що новий власник автомобіля може бути впевнений в тому, що його автомобіль застрахований тільки в разі, якщо страховий поліс буде оформлений саме на нього.
Коли справа доходить до заміни коліс, проведення технічного обслуговування або виконання інших завдань, пов'язаних з…
На тлі подорожчання автомобільного палива, а також важкого фінансового становища українців на ринку став частіше…
Сьогодні автовиробники заради економії стали частіше випускати машини без штатного запасного колеса, що підвищує ризик…
Сьогодні гаджети є частиною повсякденного життя більшості українських автомобілістів. Тож не дивно, що великою популярністю…
В умовах зростання цін на автомобільне паливо, а також нестабільної фінансової ситуації в країні питання…
Купівля автомобіля, навіть уживаного - це завжди витратна угода. Однак українці можуть знайти місце, де…