Статьи

Автомобілі для війни: розповіли у чому відмінності від цивільних

Військові автомобілі давно вже створюють за іншою логікою, ніж машини для цивільного використання

В умовах мирного часу або тилу вантажна машина може виконувати роль транспорту, що обслуговує кухню. Але коли поряд прогримлять перші вибухи, цю машину відразу відправлять, скажімо, підвозити снаряди до артбатареї.

У розвинених країнах абсолютна більшість машин у військах мають підвищену прохідність – якщо це не повний привід, то як мінімум тривісні та чотиривісні вантажівки з трансмісією 6х4 або 8х4.

У порівнянні з цивільними моделями, військові гірше пристосовані до швидкісного руху автотрасами. У той же час багато з них мають ходову частину, яка дозволяє тримати відносно високу швидкість поганими дорогами або бездоріжжям.

Через специфіку своєї роботи військовий автомобіль може вийти з ладу будь-якої миті і в будь-якому місці. Тому в більшості випадків армійські автомобілі не мають надто складних, технологічно непростих конструкцій. Так, лобове скло із двох однакових половин (наприклад УАЗ-469) дозволяє у разі пошкодження лівої частини переставити цілу половинку перед водієм, щоб він міг продовжити рух. На німецькому DKW МUNGA конструктори використовували два однакові привідні мости – і передній, і задній, що теж сприяє полегшенню ремонту.

Особливі заходи конструктори вживають для того, щоб автомобілі, які створюються для війни, менше страждали від важких умов експлуатації. Частина вантажівок комплектують так званими багатопаливними двигунами, мотори, як правило, тихохідні, мають низький ступінь стиснення і не потребують високоякісних мастил. Розплата за це – підвищена витрата палива та недовговічність.

Кабіна як найбільш універсальний елемент на армійських вантажівках часто є уніфікованою і єдиною для різних моделей. Так, велика кількість американських військових вантажівок має майже однаковий зовнішній вигляд. А все тому, що в машинах серії M традиційно використовуються стандартні для всієї армії кабіни.

Recent Posts

Навіщо потрібно регулярно обробляти шини силіконом: пояснення експертів

Догляд за автомобілем є найважливішою умовою забезпечення довговічності кожного автомобіля. У цьому відношенні багатьом може…

07.05.2024

В Україні ввели вікові обмеження для водіїв: кому заборонено сідати за кермо

В Україні діють вікові обмеження для водіїв різного типу транспорту. У Головному сервісному центрі МВС…

07.05.2024

Яким дешевим автомобілям надають перевагу українці: ТОП продажів уживаних авто

Стало відомо, скільки і яких машин з пробігом українці придбали у квітні. Старі авто користуються…

07.05.2024

У поліції попередили водіїв про важливі зміни: кому потрібно бути уважним

Патрульна поліція Києва виступила з важливим попередженням для водіїв. У своєму Телеграм-каналі правоохоронці звернули увагу…

07.05.2024

Стали відомі мережі АЗС, де замість бензину заливають сурогат

Зростання цін на автомобільне паливо спровокувало в Україні стрибок випадків торгівлі підробленим бензином. Фахівці Інституту…

07.05.2024

12 000 гривень за непристебнутий ремінь: де водіїв жорстко карають за популярне порушення

В Україні, згідно з останніми дослідженнями, менше половини водіїв користуються ременями безпеки. При цьому штраф…

07.05.2024