Статьи

Ринок пального в Україні: що відбувається зараз і чого чекати у майбутньому

У перші дні війни пальне стало стратегічним та дефіцитним продуктом. Його залишки на АЗС швидко вичерпалися, коли багато українців переїжджали на захід країни або взагалі виїжджали за кордон.

Проте згодом постачання палива було переорієнтовано на виробників із західної Європи, уряд зменшив податкове навантаження, водночас регулюючи граничні ціни на найважливіші сорти пального — бензин А-95 та дизельне паливо.

Зникнення 92-го бензину та автогазу пов’язане з переорієнтацією каналів постачання – в Європі майже не виробляється бензин А-92, є обмежені постачання газу (пропан-бутан). Тому знайти 92-й бензин складно, аналогічна ситуація з газом. При цьому вартість зросла: 92-й бензин коштує майже на рівні 95-го, а вартість газу становить близько 27 грн, тобто різниця з бензином дорівнює 10 грн. на літрі.

Чи можливе зростання ціни палива Так, після війни можливе істотне зростання ціни. За словами аналітиків ринку, нині в оптових закупівлях на нафтобазах вартість пального становить близько 44-45 грн за літр — це реальна ціна з урахуванням транспортування, податків та зборів для якогось мінімального прибутку. А ми маємо пальне вже на АЗС по 34-37 грн за літр. Зрештою, після закінчення війни зростання вартості пального дуже ймовірне. Але це залежатиме від дій уряду та повернення податкового навантаження на пальне, а також від регулювання ціни — чи буде це регулювання жорстким, чи буде «плаваюча маржа», яка додається до вартості пального.

Чи можливий дефіцит палива Так, може бути. Знову ж таки, через кілька факторів. На початку війни — через обмежене постачання пального та нерозуміння де його брати в найближчому майбутньому. Плюс зараз додайте початок посівної кампанії, коли аграрії потребують палива. При цьому покупка пального на АЗС поки що виявляється більш вигідною, ніж покупка на нафтобазі. Тому трапляються обмеження на заправку в каністри, щоби це пальне далі не перепродавали аграріям. Нарешті, враховуйте можливі російські обстріли паливної інфраструктури — склади для зберігання ПММ та заводи з переробки нафти. Ще може призводити до локальних проблем постачання палива у певних регіонах.

Швидше за все, після перемоги пальне поступово дорожчатиме — маркером виступає вартість фірмового пального, на яке не потрібно утримувати цінник. Крім того, не варто забувати про 92-й бензин, також буде зменшено пропозицію газу (а сам газ, відповідно, стане дорожчим). У той же час, ми отримаємо найкраще паливо з Європи, яке відповідає найжорсткішим технічним критеріям та екологічним вимогам.

Recent Posts

Як очистити каталізатор автомобіля: два перевірені методи

Каталітичний нейтралізатор або каталізатор є невід'ємною частиною сучасного автомобіля з ДВЗ. Їхнім головним завданням є…

22.11.2024

Помилки під час заміни свічок запалювання, які вбивають двигун автомобіля

Заміна свічок запалювання, поряд з оновленням моторного мастила, є базовою процедурою, яку часто виконують українські…

22.11.2024

Гідравлічний vs механічний домкрат: який обрати для автомобіля

Коли справа доходить до заміни коліс, проведення технічного обслуговування або виконання інших завдань, пов'язаних з…

22.11.2024

Як розпізнати неякісний бензин: поради для автомобілістів

На тлі подорожчання автомобільного палива, а також важкого фінансового становища українців на ринку став частіше…

22.11.2024

Що робити, якщо пробив колесо на автомобілі, а запаски немає: поради для водіїв

Сьогодні автовиробники заради економії стали частіше випускати машини без штатного запасного колеса, що підвищує ризик…

22.11.2024

Коли краще не заряджати смартфон через прикурювач в автомобілі

Сьогодні гаджети є частиною повсякденного життя більшості українських автомобілістів. Тож не дивно, що великою популярністю…

22.11.2024