Статті

Як українські перевізники нелегально заробляють за допомогою “Блаблакара”

Платформа “BlaBlaCar” створена для пошуку автомобільних попутників, однак деякі українські перевізники роблять це нечесним способом. Вони не вказують вид транспорту та бронюють місця у конкурентів, щоб анулювати їхні оголошення.

Про ситуацію з BlaBlaCar розповів один із користувачів сервісу Руслан Горовий.

“Знайти людину, яка дійсно шукає попутників, стає дедалі важче, і ось чому. У перевізників на Блаблакар сидять спеціально обучені люди, що помітивши людину, яка є конкурентом на їхньому маршруті, швиденько бронюють у неї місця з кількох акаунтів. Людина думає, що набрала попутників, і ця поїздка зникає. Все. Тепер працюють виключно перевізники. Вони забивають свої буси під зав’язку, а броні у конкурента анулюють перед самою поїздкою і все”, – пояснив Руслан.

Водночас перевізники, автобуси яких їдуть принаймні через три обласні центри, заробляють чимало грошей. Спочатку сідають пасажири з найдорожчими квитками, що були куплені офіційно в перевізника, потім черга тих, хто купив у диспетчерів перед посадкою (ці гроші не обліковуються, тобто власник бізнесу про них або не знає, або закриває очі чи бере відсоток). І останнім етапом є набір людей на платформі “BlaBlaCar” – водій реєструє поїздку на Блаблакарі, не вказуючи, що це бус, зате ставить бюджетну ціну та пропонує забрати людину в зручному для неї місці.

“Таким чином, в одному автобусі за різні гроші їдуть і ті, хто замовив на сайті чи купив у касі, і ті, хто прикупив у рішал біля самого автобуса, і ті, хто замовив на Блаблакарі як автобус, і ті, хто думав, що це легковик, однак вирішив їхати, бо ж “ну шо ви, як дитина, у нас хороший автобус, і ціна хороша”, – підсумував Горовий.

Як результат, автобус, що їде з столиці через 3 обласні центри в четвертий, на кожного з водія (їх двоє, зазвичай) нелегально заробляє близько по 5 тисяч гривень.

Recent Posts

Що робити, якщо пробив колесо на автомобілі, а запаски немає: поради для водіїв

Сьогодні автовиробники заради економії стали частіше випускати машини без штатного запасного колеса, що підвищує ризик…

22.11.2024

Коли краще не заряджати смартфон через прикурювач в автомобілі

Сьогодні гаджети є частиною повсякденного життя більшості українських автомобілістів. Тож не дивно, що великою популярністю…

22.11.2024

Як заощадити 2000 гривень на заправці автомобіля: експерт дав водіям просту пораду

В умовах зростання цін на автомобільне паливо, а також нестабільної фінансової ситуації в країні питання…

22.11.2024

Де українці можуть купити автомобіль з пробігом за 800 гривень

Купівля автомобіля, навіть уживаного - це завжди витратна угода. Однак українці можуть знайти місце, де…

22.11.2024

Юрист назвав три категорії водіїв, яких бояться зупиняти патрульні

Мало хто з водіїв буде радий, якщо його автомобіль зупинить поліція. Однак патрульним також іноді…

22.11.2024

Які автомобілі поліція зупиняє найчастіше: патрульний розкрив «чорний список»

В Україні поліції заборонено зупиняти автомобілі на власний розсуд без конкретної причини. Але це зовсім…

22.11.2024