Статті

Водіям розповіли, як правильно зберігати автомобільні шини

Через неправильне зберігання автомобільних шин їх можна просто зіпсувати й доведеться купувати новий комплект, повідомляє Hotline.

Отже: як правильно зберігати автомобільні шини? Зараз розповімо!

Пункт 1: як підготувати шини до зберігання

Для початку, вже зняті шини слід ретельно оглянути та видалити все каміння або інші предмети, що застрягли в протекторі. Далі покришки потрібно промити й прибрати бруд, а потім — ретельно висушити. Останній пункт особливо важливий, оскільки залишки вологи можуть призвести до появи плісняви, яка є чи не більш руйнівною для гуми, ніж залишки бруду. Нарешті, покришки потрібно запакувати у мішки для зберігання. Найкращим варіантом будуть не поліетиленові пакети, а мішки на тканинній основі — такі, що зможуть пропускати повітря й відводити вологу, якщо шини були погано висушені. Якщо у вас є лише поліетиленові пакети, то хоча б не закручуйте їх: залишайте доступ повітря до шини.

Пункт 2: як вибрати місце зберігання

Найкращі варіанти для зберігання шин — це сухий гараж або підвал, закритий ангар тощо. По-перше, треба уникнути потрапляння води/снігу на шини. По-друге, потрібно уникнути потрапляння сонячних променів. Адже вони буквально висушують гуму, через що вона стає більш жорстка та схильна до розтріскування. Під час експлуатації на автомобілі це непомітно: шини постійно рухаються, на них потрапляє вода й бруд з дороги, потім на них потрапляє шампунь (і, можливо, поліроль для шин), верхній шар протектору не встигає висихати, тому що він стирається об дорогу. Але ж за півроку шини можуть підсохнути.

Що категорично не підходить, то це сирі приміщення, де проступають ґрунтові води, протікають труби тощо. Водночас шини (навіть літні) не дуже-то й бояться сильних морозів. То ж обираючи між теплим, але сирим підвалом — або сухим, але холодним боксом-гаражем, краще вибрати останній.

Пункт 3: як саме зберігати шини

Це залежить від того, чи шини зберігаються окремо самі по собі, чи мова стосується зберігання шин разом з дисками. Якщо шини вдягнуті на диски, то їх можна зберігати або у стопці (скласти одна на одну), або у підвішеному стані (підвішувати за диск). Зрештою, саме колісні диски у більшій мірі відповідають за сприйняття навантаження — отже, зменшуються ризики пошкодити форму шини. Якщо йдеться про зберігання лише шин, без дисків, то їх потрібно встановлювати вертикально (як на машині) й поруч одна з одною. Підвішування або складання у стопку недопустиме, оскільки з часом це може призвести до втрати форми шини, її видовження, набуття опуклості та овальності.

Пункт 4: чи потрібно перевертати шини під час зберігання

Так, потрібно. Причому це правило актуальне для будь-якого випадку зберігання шин — з дисками чи без, поставлених в стопку чи підвішених, особливо стоячих шин без дисків. Профільні сервіси рекомендують перевертати шини (провертати стоячі шини, змінювати їх позицію у стопці, перевішувати на іншу сторону) раз на 2-3 тижні. Це необхідно для того, аби змінювалась точка опори шин, вони не деформувались під власною вагою, не утворювалось пласких поверхонь, й сама шина не набувала овальності. Можливо, перевертання шин кожні 2-3 тижні для звичайного автовласника буде аж занадто клопітно: можна просто забути або збитись з графіку. Тоді візьміть собі за правило — хоча б раз на місяць змінювати положення шин. Це можна прив’язати до будь-якої щомісячної події: настання першого числа, отримання зарплатні, оплата комунальних рахунків — тоді не забудете й про шини.

Пункт 5: чи користуватися «шинними готелями»

Залежить від того, яким саме. Чи впевнені ви, що «шинний готель» виконує всі вищезгадані рекомендації? Якщо шини будуть зберігатись на стелажі за будкою шиномонтажу — то це явно не найкращий варіант: дощ, вітер, мороз, сонце. Якщо йдеться про закритий «шинний готель» у вигляді ангара чи іншого сухого приміщення, та ще й обіцяють періодично перевертати шини — то це вже набагато краще (але й дорожче). То ж відповідь на питання, чи зберігати шини у «шинному готелі», слід шукати саме в умовах зберігання, які пропонує цей сервіс.

Recent Posts

Недооцінені кросовери класу люкс: ТОП-10 моделей, які заслуговують на більше

Сегмент розкішних кросоверів вельми насичений, що створює величезну конкуренцію на ринку. За таких умов ціла…

24.11.2024

Як підібрати щітки склоочисника: водіям на замітку

Щітки склоочисника - важливий елемент безпеки автомобіля, особливо в дощ або сніг. Незважаючи на їхню…

24.11.2024

Найкращі сімейні кросовери з пробігом: ТОП-10 моделей для купівлі просто зараз

Кросовери користуються неабиякою популярністю в Україні, особливо серед сімейних водіїв, які цінують їх за комфорт…

24.11.2024

П’ять речей, які автомобілістам не можна робити під час снігопаду

Перший сніг несе українським автомобілістам нові загрози. Важливо розуміти, що керування транспортним засобом у таких…

24.11.2024

Найгірші автомобілі для зими: які моделі купувати не варто

Далеко не кожен автомобіль підходить для складних зимових умов експлуатації. Експерти звернули увагу на низку…

24.11.2024

Як без манометра перевірити тиск у шинах автомобіля: на замітку водієві

Тиск в автомобільних шинах є найважливішим фактором забезпечення безпеки експлуатації транспортного засобу. Якщо він занадто…

24.11.2024