Статті

Як проїхати залізничний переїзд, якщо немає світла

Тотальні відключення світла створюють українцям чимало незручностей та небезпек. Для водіїв, окрім відключеного вуличного освітлення та непрацюючих світлофорів, виникають труднощі із проїздом залізничних переїздів, якщо не працюють залізничні світлофори та шлагбауми, повідомляє Авто24.

В правилах дорожнього руху проїзд залізничних переїздів займає цілий розділ. У ньому досить чітко та докладно розписано, що саме повинен робити водій у різних ситуаціях, які можуть статись на залізничному переїзді.

Залізничний переїзд визначається правилами дорожнього руху як «перехрещення дороги із залізничними коліями на одному рівні».

Пункт 20.2. ПДР сформульовано наступним чином: «Під’їжджаючи до переїзду, а також починаючи рух після зупинки перед ним, водій зобов’язаний керуватися вказівками і сигналами чергового по переїзду, положенням шлагбаума, світловою та звуковою сигналізацією, дорожніми знаками і дорожньою розміткою, а також переконатися в тому, що не наближається поїзд (локомотив, дрезина)».

Для пропуску поїзда, що наближається, і в інших випадках, коли рух через залізничний переїзд заборонено, водій повинен зупинитися перед дорожньою розміткою 1.12 (стоп-лінією), дорожнім знаком 2.2 (Stop, проїзд без зупинки заборонено) шлагбаумом чи світлофором так, щоб бачити сигнали, а якщо засоби організації дорожнього руху відсутні – не ближче 10 м до найближчої рейки.

Враховуючи ситуацію, яка склалась з тотальним відключенням світла, важливим буде наступний пункт (20.5 а) «Рух через переїзд забороняється, якщо черговий по переїзду подає сигнал заборони руху – стоїть до водія грудьми або спиною з піднятим над головою жезлом (червоним ліхтарем чи прапорцем) або з витягнутими в сторони руками». Тобто на залізничному переїзді діють такі ж жести регулювальника, як і на перехрестях.

Також важливим є пункт 20.4. ПДР «Якщо перед переїздом немає дорожньої розмітки або дорожніх знаків, що визначають кількість смуг руху, рух транспортних засобів через переїзд дозволяється лише в один ряд».

За порушення правил перетину залізничних переїздів статтею 123 КУпАП передбачена дуже сувора відповідальність: «В’їзд на залізничний переїзд у випадках, коли рух через переїзд заборонений, тягне за собою накладення штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн) з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого або адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого».

Recent Posts

Audi представила свій свій найпотужніший кросовер: фото

Німецький автовиробник Audi представив свій новий кросовер RS Q8 Performance. Новинка стала найпотужнішою моделлю в…

26.06.2024

Досвідчений механік назвав 3 найгірші автомобілі: і задарма брати не треба

Під час вибору як нового, так і вживаного автомобіля такий параметр як надійність виходить на…

26.06.2024

В Україні почався бум на вибракування автомобілів: з’явилася інструкція, як це зробити

Останніми місяцями в Україні почався справжній бум на зняття автомобілів з обліку МВС. Наприклад, якщо…

26.06.2024

Водіям назвали 5 бюджетних способів продовжити життя двигуну з турбіною

Турбовані двигуни останнім часом стали дедалі частіше з'являтися в автомобілях через свою потужність і продуктивність.…

26.06.2024

Найпопулярніші автомобілі у світі: назвали ТОП-10 моделей

Стало відомо, які моделі автомобілів є найпопулярнішими у світі наразі. Як повідомляє асоціація "Укравтопром", незважаючи…

26.06.2024

Хто не встиг – штраф до 60 тисяч: кому з автовласників до 20 червня потрібно було оновити дані в ТЦК

До 20 червня деякі автовласники мали оновити дані в Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки…

26.06.2024