Статті

Українцям розповіли, як самостійно визначити якість бензину та дизеля

Погана якість палива часто є однією з основних причин поломок паливної системи автомобіля та передчасного зносу двигуна. Українці можуть самостійно перевірити якість дизельного пального (ДП).

Один із найпростіших способів перевірити якість ДП – налити його у прозорий контейнер, закрити пробкою та зачекати. Якщо пальне низької якості, то воно швидко змінить колір на темний та залишить осад.

Наявність води в паливі формує окремий шар рідини. Щоб виявити механічні домішки, ДП можна пропустити через паперовий фільтр. Якщо пальне якісне, на фільтрі залишиться світла пляма, в той час як низькоякісне паливо залишить велику темну пляму.

Добре якісне дизельне паливо має помірний запах та колір від світло-коричневого до бурого з синюватим відтінком. Після випаровування, воно залишає жирну пляму на аркуші чистого паперу, у той час як бензин випаровується без слідів.

Якщо мова йде про неналежну якість бензину, то старе паливо може завдати шкоди сучасному двигуну. Часто непридатність палива помітна навіть при візуальному огляді – на його поверхні може бути брудно-руда плівка, схожа на болотяну рідину. Інколи видно присутність води. Також може відчуватися неприємний та нетиповий запах.

Однак існують способи визначити погану якість бензину під час його використання. Варто звернути увагу на такі ознаки:

1. Труднощі при запуску двигуна: забруднене або зіпсоване паливо може не забезпечити належну потужність для запуску. Якщо автомобіль або генератор не заводяться, це може бути наслідком поганого (старого, забрудненого тощо) бензину. Якщо інші проблеми виключені, варто перевірити якість палива.

2. Неординарні звуки, такі як шипіння або посвистування: низька якість бензину може спричинити нерівномірне горіння, що проявляється у виникненні незвичних звуків з двигуна. Проте варто пам’ятати, що шуми (а також чорний вихлопний дим та неприємний запах) не є однозначними ознаками поганого палива, оскільки можуть бути спричинені іншими проблемами, наприклад, несправністю паливного фільтра.

3. Часті вимкнення двигуна: якщо бензин містить чужорідні домішки, включаючи забруднення або воду, двигун може неочікувано глухнути, оскільки паливо не згоряє належним чином.

4. Збільшене споживання палива: якщо автомобіль споживає більше палива, ніж зазвичай за тих самих умов, це може вказувати на проблеми з якістю бензину. Поганий паливний склад змушує двигун працювати з більшим навантаженням, щоб забезпечити потрібну потужність, що призводить до збільшеного споживання палива. Якщо ця ознака спостерігається разом з іншими, варто розглянути якість палива.

Share
автор
Aleksandr V.

Recent Posts

Назвали топ-5 найкращих корейських автомобілів, які довго служать і не підводять

Корейський автопром останнім часом значно підвищив якість своїх автомобілів, що зробило їх одними з найнадійніших…

16.04.2025

Термін – 10 днів, інакше штраф: кому з водіїв необхідно терміново замінити права

Українські водійські права зазвичай дійсні протягом 30 років, тому багато водіїв забувають про необхідність їх…

16.04.2025

Новий бюджетний гібридний кросовер MG ZS представили в Україні

Український ринок поповнився новим поколінням доступного кросовера MG ZS. Модель вийшла одразу в кількох модифікаціях…

16.04.2025

ТОП-5 японських автомобілів, які довго служать і не підводять

Японські авто давно зарекомендували себе як приклад надійності, витривалості та простоти в обслуговуванні. У багатьох…

15.04.2025

Скласти іспит на водійські права онлайн через «Дію»: Мінцифра розробляє нову послугу

Мобільний застосунок «Дія» вже давно став універсальним інструментом для українців — тут можна зберігати документи,…

15.04.2025

Як часто потрібно змінювати моторне мастило в сучасному автомобілі

Заміна моторного мастила — одна з ключових процедур технічного обслуговування автомобіля. І хоча ще кілька…

15.04.2025