Здавалося б, що може бути простіше, ніж замінити олію у улюбленій «ластівці»? Відлив – і готово! Але, насправді, все не так просто. При заміні мастильного матеріалу, навіть досвідчені автомобілісти допускають кілька фатальних помилок. Ці помилки часто виникають не з незнання, а через неуважність або поспіх. Тому під час процесу заміни варто приділяти особливу увагу деяким моментам.
«Компот»
Перша і найпоширеніша помилка серед автомобілістів-новачків – змішування різних олив. Це дуже небезпечно, оскільки кожна олива містить свої присадки та добавки, і їх змішування може призвести до втрати корисних властивостей мастильного матеріалу та утворення небезпечного осаду. Допустимо додавати синтетичну оливу до напівсинтетичної або напівсинтетичну до мінеральної, але інші комбінації заборонені.
Недолив чи перелив
Недолив мастильного матеріалу так само небезпечний, як і перелив. Нестача оливи може прискорити знос рухомих елементів двигуна, а перелив може призвести до утворення негативних наслідків, таких як утворення патьоків, нагару, закоксовування поршнів та потрапляння оливи у випускний колектор.
Постійний «підлив» замість заміни
Постійне додавання свіжої оливи без повної заміни також є неправильним. При такому підході стара та нова олива змішуються, і нова швидко втрачає свої корисні властивості. Крім того, не замінювана повністю олива накопичує бруд, що знижує ефективність її роботи. Тому рекомендується змінювати оливу повністю, а не тільки додавати нову.
“Правила до літери”
Не слід дотримуватися регламенту заміни оливи до літери. Він є рекомендацією, а не жорстким правилом. Якщо машина використовується щодня і піддається великим навантаженням, рекомендується міняти оливу частіше, ніж вказано у регламенті. У середньому, кожні 7-10 тисяч кілометрів їзди.
Заміна свічок запалювання, поряд з оновленням моторного мастила, є базовою процедурою, яку часто виконують українські…
Коли справа доходить до заміни коліс, проведення технічного обслуговування або виконання інших завдань, пов'язаних з…
На тлі подорожчання автомобільного палива, а також важкого фінансового становища українців на ринку став частіше…
Сьогодні автовиробники заради економії стали частіше випускати машини без штатного запасного колеса, що підвищує ризик…
Сьогодні гаджети є частиною повсякденного життя більшості українських автомобілістів. Тож не дивно, що великою популярністю…
В умовах зростання цін на автомобільне паливо, а також нестабільної фінансової ситуації в країні питання…