Українські водії часто не замислюються про те, що правила дорожнього руху регламентують не лише їхню поведінку на проїжджій частині. Цим нерідко користуються недобросовісні поліцейські, які прагнуть будь-що оштрафувати автомобілістів хоча б за відсутність у машині обов’язкових атрибутів. У тому числі аптечки. Проте, як пояснюють юристи, такі штрафи є незаконними.
Зокрема, портал Hotline.finance звертає увагу на практику притягнення патрульними до відповідальності водіїв без аптечки за ст. 121 КУпАП, кваліфікуючи їх дії як керування несправним автомобілем, експлуатація якого заборонена. У ПДР справді є п. 31.4.7, який забороняє експлуатацію транспортного засобу без медичної аптечки. Водночас немає жодного нормативного документа, який би встановлював за такий вид порушення штраф. Юристи зазначають, що максимум як можна покарати водія за відсутність аптечки — попередження. Штрафи та суворіші покарання у таких випадках незаконні і можуть сміливо оскаржуватися в суді.
Водночас, відсутність аптечки в автомобілі для пасажирських перевезень безпосередньо карається відповідно до ст. 121 КУпАП штрафом у розмірі 680 грн. Повторне порушення може спричинити позбавлення прав до півроку або арешт до 10 діб.
Існує стереотип, що електричні автомобілі ще поки що недостатньо розвинені, а отже, не можуть бути…
Сьогодні автомобілі все більше нагадують витратний матеріал, який просто викидають на звалище через 10-15 років…
Гібридні автомобілі спочатку замислювалися, як спосіб скоротити витрату палива і зробити експлуатацію транспортних засобів більш…
Майбутня зима несе з собою водіям масу ризиків і загроз, до яких слід бути готовими…
Німецькі виробники ще тридцять років тому і не думали про виробництво кросоверів або позашляховиків, але…
Багато українських водіїв у метушні звикли глушити мотор свого автомобіля одразу, щойно припаркуються. Вважається, що…