Сьогодні багато українців, не бажаючи витрачати час на бюрократичну тяганину, воліють продавати та купувати автомобілі за довіреністю. Однак такий спосіб приховує певні ризики.
Зокрема, в Україні діє система автоматичного притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху, зафіксовані автоматизованою системою дорожнього контролю. Якщо на місці встановити особу порушника не вдається, то штраф приходить людині, на ім’я якої зареєстровано транспортний засіб.
Причому покарати в цій ситуації без вагомих доказів фактичного нового власника авто неможливо. Законом передбачено, що він має сам добровільно з’явитися до поліції із заявою про те, що ПДР порушив він та сплатити штраф. В іншому випадку нести відповідальність доведеться колишньому власнику авто. Причому ігнорувати штраф не вийде — справа може дійти до арешту рахунків та конфіскації майна, якщо справа буде передана до виконавчої служби.
Виходом може стати внесення даних про нового власника авто до спеціального реєстру МВС щодо правильного користувача. Втім, і тут людина має вносити свої дані туди сама на добровільній основі.
Вже з 1 травня 2025 року в Україні запроваджується нова обов’язкова норма для автозаправних станцій:…
Зупинка транспортного засобу правоохоронцями — звична ситуація на українських дорогах. Проте далеко не всі дії…
Для багатьох водіїв звичка одразу вимикати двигун після зупинки авто здається логічною — мета досягнута,…
Після початку повномасштабної війни багато українців, які ввезли автомобілі на іноземних номерах, не змогли вчасно…
При здійсненні купівлі-продажу транспортного засобу в Україні продавець повинен враховувати нові податкові правила. Як нагадує…
Догляд за автомобілем - це не тільки про підтримку його чистоти, а й про регулярне…