Прогрівання двигуна автомобіля в холодну пору року — звичайна практика для багатьох водіїв. Думка про необхідність тривалого прогріву до того, як почати рух, поширена, але сучасні автомобільні технології та екологічні стандарти ставлять під сумнів цю практику. «Твоя МАШИНА» пропонує розглянути три основні причини, чому тривале прогрівання двигуна може бути не тільки непотрібним, але й шкідливим.
1. Зайве навантаження на двигун
Сучасні двигуни автомобілів розроблені таким чином, що тривале прогрівання на холостому ходу може фактично нашкодити двигуну. Під час прогріву на холостому ходу відбувається неповне згоряння палива, що може призвести до утворення нагару на свічках запалювання та внутрішніх стінках двигуна. Це знижує ефективність двигуна. Крім того, мастило, яке забезпечує змащення двигуна, працює найбільш ефективно, коли мотор нагрітий до робочої температури, що досягається швидше при русі автомобіля, а не на холостому ходу.
2. Збільшення викидів шкідливих речовин
Тривале прогрівання двигуна призводить до збільшення викидів вуглекислого газу та інших шкідливих речовин в атмосферу. Це особливо актуально для міських умов, де висока концентрація автомобілів сприяє забрудненню повітря. Скорочення часу прогріву допомагає зменшити загальний обсяг викидів від автотранспорту, роблячи повітря чистішим і здоровішим для всіх.
3. Непотрібна витрата палива
Прогрівання двигуна на холостому ходу споживає паливо, яке могло б бути використане більш ефективно. В умовах підвищених цін на паливо економія палива стає особливо важливою. До того ж економія палива сприяє зниженню загальних експлуатаційних витрат на автомобіль.
Таким чином, уникнення тривалого прогріву двигуна не тільки покращує його роботу та знижує екологічне навантаження, а й дозволяє економити паливо. Сучасні автомобілі спроектовані так, щоб швидко досягати оптимальної робочої температури, і, як правило, достатньо декількох хвилин прогріву перед початком руху. Це робить тривале прогрівання не тільки непотрібним, але й шкідливим як для автомобіля, так і для навколишнього середовища.
Каталітичний нейтралізатор або каталізатор є невід'ємною частиною сучасного автомобіля з ДВЗ. Їхнім головним завданням є…
Заміна свічок запалювання, поряд з оновленням моторного мастила, є базовою процедурою, яку часто виконують українські…
Коли справа доходить до заміни коліс, проведення технічного обслуговування або виконання інших завдань, пов'язаних з…
На тлі подорожчання автомобільного палива, а також важкого фінансового становища українців на ринку став частіше…
Сьогодні автовиробники заради економії стали частіше випускати машини без штатного запасного колеса, що підвищує ризик…
Сьогодні гаджети є частиною повсякденного життя більшості українських автомобілістів. Тож не дивно, що великою популярністю…