Пожежники стверджують, що іноді навіть кілька хвилин – все, що потрібно полум’ю, аби повністю поглинути автомобіль. Усередині салону, на тлі технологічних рідин і горючих матеріалів, машина може перетворитися на вогняне пекло за 15 хвилин, залишивши за собою тільки метал, що обвалився. Чому це відбувається, і як запобігти подібним інцидентам? Експерти порталу Hyser пропонують розібратися в основних причинах, які можуть призвести до раптового займання автомобіля.
1. Дефект виробника
Однією з основних причин може бути дефект конструкції або виготовлення, який прихований, але вкрай небезпечний. Недоліки в електричних системах, паливних трубопроводах або в інших ключових компонентах можуть стати джерелом серйозних проблем.
2. Непрофесійне миття двигуна
Миття двигуна може бути досить небезпечною справою, якщо вона проводиться непрофесійно. Потрапляння води в електричні компоненти або інші вразливі ділянки двигуна може спричинити коротке замикання та займання.
3. Заправлення до повного бака
Переповнення бензобаку може призвести до протоки палива, яке може стати джерелом загоряння при взаємодії з гарячими поверхнями або іскрами.
4. Вибух акумулятора
Несправності в електричній системі, перегрівання акумулятора або механічні пошкодження можуть спричинити його вибух, стаючи джерелом займання в салоні автомобіля.
5. Несправна газова система
Якщо газова система автомобіля перебуває в поганому стані або містить витік, це може призвести до небезпечних ситуацій, особливо у разі використання відкритого вогню або запалення.
6. Використання спеціальних рідин для запуску
Необережне використання легкозаймистих рідин при запуску двигуна також може спричинити пожежу, особливо в умовах високої температури або наявності відкритого джерела вогню.
7. Залишені в салоні предмети
Предмети, залишені в салоні, такі як запальнички, пляшки з горючими рідинами або інші легкозаймисті матеріали можуть стати джерелом займання, особливо при високих температурах.
У результаті попередження займання автомобіля вимагає уважності та регулярного технічного обслуговування. Знання потенційних небезпек і дотримання запобіжних заходів можуть бути вирішальними факторами для того, щоб ваш автомобіль не став жертвою раптового вогняного інциденту.
В Україні зйомка ДТП не заборонена, але в Європі за це можуть жорстко штрафувати чи…
В Україні готують нові штрафи для водіїв до 34 000 гривень за перевищення швидкості, шум…
Поліція активізувала контроль за водіями в селах, штрафи за відсутність прав та реєстрації можуть сягати…
Досліджуйте ТОП-7 найнадійніших дизельних двигунів, які вражають довговічністю та економічністю. Відкрийте для себе легенди автомобільної…
З 1 січня 2025 року в Україні заборонено керувати авто без поліса ОСЦПВ. Штраф за…
Білий рушник на дзеркалі автомобіля сигналізує про проблеми з транспортом. Дізнайтеся, що він означає в…