Ніхто з водіїв не застрахований від ситуацій, коли потрібно негайно зупинити транспортний засіб саме в тому місці, де це робити заборонено ПДР. Це може бути як технічна несправність, раптове погіршення самопочуття та з недавніх пір повітряна тривога. Часто поліція кваліфікує це як порушення ч. 1 ст. 122 КУпАП, штрафуючи водіїв на 340 грн.
Юристи звертають увагу автомобілістів, що у разі вимушеної зупинки у забороненому місці слід постаратися перебудувати машину так, щоб це не заважало іншим учасникам руху, а також вжити всіх можливих заходів, щоб прибрати транспорт. При цьому конкретних часових рамок закон цього не передбачає. Важливо дати зрозуміти поліції, що ви зробили для цього все можливе. Зокрема, якщо прибрати машину відразу неможливо, варто включити сигнал аварійної зупинки
Іноді навіть це не зупиняє поліцейських, які бажають оформити зайвий протокол. У такій ситуації слід пояснити інспекторам мотиви своїх дій, у тому числі письмово. Можна зробити це прямо в протоколі, де обов’язково потрібно вказати, що ви не погоджуєтесь зі звинуваченням у скоєнні правопорушення. Керуватися при цьому можна п. 9.9.А та п. 15.14 ПДР. У разі складання адмінматеріалів щодо водія юристи рекомендують оскаржити рішення поліції у суді.
Чимало кросоверів на ринку вважаються доволі надійними і довговічними, проте деякі їхні версії виявляються напрочуд…
Якщо ми говоримо про найшвидші авто, мова, найімовірніше, йде про дорогі моделі, ціною в сотні…
Обслуговування автомобіля вимагає не тільки уваги до деталей, а й дотримання певних правил, які безпосередньо…
Купівля автомобіля класу люкс не завжди пов'язана з багатомільйонними витратами. Деякі моделі, як з'ясувалося, можна…
Сегмент SUV (позашляховики і кросовери) почав активно набирати популярність у 1980-х роках і відтоді набуває…
Колись американська компанія Tesla зробила революцію у сфері розробки та виробництва електричних автомобілів. Однак останніми…