Новий закон про посилення мобілізації України, як відомо, встановлює таке поняття, як військово-транспортний обов’язок, що передбачає взяття на облік транспортних засобів фізичних та юридичних осіб з можливістю їх подальшого вилучення на потреби Сил оборони. При цьому документ встановлює винятки, коли забирати машини або техніку забороняється.
Зазначається, що мобілізацію техніки здійснює Територіальні центри комплектування за розпорядженням місцевих адміністрацій. Не можна забирати автомобілі у громадян, які володіють лише одним транспортним засобом, а також у разі, якщо машина є єдиним джерелом доходу українця. Крім того, закон забороняє вилучення техніки в осіб з інвалідністю I/II групи або у батьків дитини з інвалідністю.
Під мобілізацію можуть потрапити транспортні засоби та спецтехніка, які потрібні на фронті для облаштування фортифікаційних споруд, перевезення вантажів або людей. Якщо у власності громадянина є седан і позашляховик, то вилучити можуть останній. За наявності двох авто високої прохідності, забрати можуть те, яке коштує дешевше. Після закінчення воєнного стану машини мають бути повернуті власнику. Власник має право отримати від держави компенсацію, якщо авто було пошкоджено або знищено.
Toyota Crown став найбезпечнішим автомобілем у світі з рейтингом безпеки 95%. Подробиці тестів і характеристик…
Великі автокомпанії повертаються до двигунів внутрішнього згоряння через високі прибутки та попит на гібридні технології,…
Багато хто з молодих водіїв дивується: чому досвідчені автолюбителі, залишаючи авто на парковці, спеціально викручують…
Автомобіль — це техніка, яка потребує догляду та уважного ставлення. Але, як відзначають експерти, більшість…
Дізнайтеся, які права мають водії під час зупинки поліцією та як захистити себе від незаконних…
Українці в Польщі отримують водійські права за новою процедурою. Детально про три етапи: вимоги, номер…