Новий закон про посилення мобілізації України, як відомо, встановлює таке поняття, як військово-транспортний обов’язок, що передбачає взяття на облік транспортних засобів фізичних та юридичних осіб з можливістю їх подальшого вилучення на потреби Сил оборони. При цьому документ встановлює винятки, коли забирати машини або техніку забороняється.
Зазначається, що мобілізацію техніки здійснює Територіальні центри комплектування за розпорядженням місцевих адміністрацій. Не можна забирати автомобілі у громадян, які володіють лише одним транспортним засобом, а також у разі, якщо машина є єдиним джерелом доходу українця. Крім того, закон забороняє вилучення техніки в осіб з інвалідністю I/II групи або у батьків дитини з інвалідністю.
Під мобілізацію можуть потрапити транспортні засоби та спецтехніка, які потрібні на фронті для облаштування фортифікаційних споруд, перевезення вантажів або людей. Якщо у власності громадянина є седан і позашляховик, то вилучити можуть останній. За наявності двох авто високої прохідності, забрати можуть те, яке коштує дешевше. Після закінчення воєнного стану машини мають бути повернуті власнику. Власник має право отримати від держави компенсацію, якщо авто було пошкоджено або знищено.
Німецький автопром давно асоціюється з якістю, надійністю та витривалістю. І навіть якщо ваш бюджет обмежений…
Автомобільний світ 2025 року вражає розмаїттям, але серед десятків новинок є ті, що задають тон.…
Встановлення газобалонного обладнання (ГБО) — популярне рішення серед українських водіїв, які хочуть знизити витрати на…
Німецький автопром давно асоціюється з якістю, технічною досконалістю та ресурсом, якого вистачає на сотні тисяч…
Чому слово "Toyota" стало майже синонімом надійності? Багато хто чув історії про ці автомобілі, що…
Обираючи вживаний автомобіль, більшість покупців звертають увагу не лише на ціну, а й на надійність,…