Статті

Назвали 7 помилок під час заправки автомобіля: як їх уникнути

Заправка автомобіля – це рутинна процедура для кожного водія. Однак, навіть у такій простій справі можна зробити помилки, які в майбутньому можуть призвести до неприємних наслідків. Експерти видання Blick виокремлюють сім поширених помилок під час заправки та способи їх уникнути.

1. “Бовтання” кришки
Багато автомобілів обладнані тримачем для кришки бензобака, який запобігає її бовтанню на металевій поверхні автомобіля. Це не тільки запобігає появі мікроподряпин, а й зберігає естетичний вигляд вашого автомобіля. Якщо ваш автомобіль не оснащений такою системою, варто розглянути можливість її модернізації.

2. Утримання “пістолета” руками
Багато водіїв утримують вставлений у горловину бака «пістолет» руками до повного заповнення бака. Це не обов’язково і може призвести до появи неприємного запаху на руках. Замість цього використовуйте металеві гачки на «пістолеті», щоб закріпити його. Деякі форсунки оснащені механізмом автоматичної зупинки, що також полегшує процес заправки.

3.Ігнорування секретної стрілки
Мало хто помічає маленьку стрілку поруч із символом бензонасоса на покажчику рівня палива. Ця стрілка показує, з якого боку автомобіля розташована кришка бензобака. Це особливо корисно, якщо ви за кермом чужого автомобіля. Також важливо пам’ятати, що на деяких автомобілях, особливо гібридах, кришку бензобака потрібно відмикати окремо.

4. Очікування “правильної” сторони
Заправка з «неправильного» боку автомобіля може здатися незручною, але сучасні заправні шланги досить довгі, щоб впоратися з цим завданням. Просто витягніть шланг прямо і заходьте з ним за кут автомобіля, це спростить процес.

5. Заправка неправильним паливом
Помилка заправки неправильним паливом може бути дуже дорогою. Здебільшого бензин заливають у дизельні баки, оскільки трубка бензинового «пістолета» менша. У разі помилки не запускайте двигун – це дасть змогу уникнути серйозних пошкоджень. Викличте фахівців для відкачування неправильного палива.

6. Заправка до країв улітку
Бензин надходить із підземних резервуарів прохолодним і нагрівається в баку. Влітку, після автоматичного вимкнення форсунки, не слід намагатися дозаправити бак до країв, оскільки під час нагрівання пальне розширюється і може витекти через вентиляцію бака.

7. Неправильна реакція на загоряння
У рідкісних випадках статичний розряд або відкритий вогонь можуть запалити пари палива. У цьому разі не витягуйте шланг подачі бензину з бензобака – це може погіршити ситуацію. Вимкніть форсунку і залиште її приєднаною. Часто загоряння гасне саме собою. Але краще відразу озброїтися вогнегасником і покликати на допомогу персонал автозаправної станції.

Recent Posts

Топ-5 німецьких бюджетних авто до $10 000: надійність та доступність

Німецький автопром давно асоціюється з якістю, надійністю та витривалістю. І навіть якщо ваш бюджет обмежений…

13.04.2025

Найцікавіші нові моделі авто 2025 року: ТОП 5 кращих варіантів

Автомобільний світ 2025 року вражає розмаїттям, але серед десятків новинок є ті, що задають тон.…

10.04.2025

Топ-5 німецьких автомобілів, які добре переносять газ (ГБО)

Встановлення газобалонного обладнання (ГБО) — популярне рішення серед українських водіїв, які хочуть знизити витрати на…

10.04.2025

ТОП-5 німецьких автомобілів, які вважаються еталоном надійності та довговічності

Німецький автопром давно асоціюється з якістю, технічною досконалістю та ресурсом, якого вистачає на сотні тисяч…

10.04.2025

Секрети довговічності Toyota: чому ці авто проїжджають 500 000 км і більше?

Чому слово "Toyota" стало майже синонімом надійності? Багато хто чув історії про ці автомобілі, що…

07.04.2025

ТОП-5 надійних вживаних бюджетних автомобілів до 5 років: довговічність без зайвих витрат

Обираючи вживаний автомобіль, більшість покупців звертають увагу не лише на ціну, а й на надійність,…

04.04.2025