В умовах українського ринку, де немає дефіциту автомобільних шин, споживачам надається широкий вибір продукції різних цінових категорій. Покришки можна умовно розділити на три сегменти: преміум, середній та економ. Однак, у чому ж полягають основні відмінності між дорогими і бюджетними шинами?
Експерти стверджують, що головним критерієм відмінності є безпека. Саме показники безпеки визначають, наскільки якісною і, відповідно, дорогою буде гума. Оптимальне зчеплення, стійкість при вході в поворот, а також ефективність у режимі “старт-стоп” – ці характеристики визначають високу оцінку шин. Що вищий рівень безпеки, то вища і ціна.
Також на вартість впливає популярність бренду-виробника. Продукція іменитих компаній, що зарекомендували себе на ринку, коштуватиме дорожче, що виправдано їхньою репутацією і якістю продукції. Для автолюбителів важливі такі характеристики, як гальмівний шлях, зносостійкість і рівень шуму. Ці параметри безпосередньо впливають на безпеку і комфорт водіння.
Що стосується бюджетних шин, то їхній склад часто містить високий відсоток сажі, що робить їх важчими. Ці шини характеризуються низькою зносостійкістю, слабким зчепленням з дорогою і високим рівнем шуму. Ба більше, дешева гума може сприяти збільшенню витрати палива і негативно позначатися на елементах підвіски автомобіля.
Особливо гостро питання якості постає під час вибору зимової гуми. Експерти відзначають, що шипи на дешевих зимових шинах можуть швидко вилітати, що значно знижує їхню ефективність. Водночас преміальні шини здатні прослужити вдвічі довше, забезпечуючи при цьому високий рівень безпеки.
Виробники шин заявляють певні параметри своєї продукції, які потім проходять перевірку як експертами, так і звичайними автовласниками. На підставі цих тестів формуються рейтинги гуми, які допомагають автолюбителям зробити правильний вибір.
Каталітичний нейтралізатор або каталізатор є невід'ємною частиною сучасного автомобіля з ДВЗ. Їхнім головним завданням є…
Заміна свічок запалювання, поряд з оновленням моторного мастила, є базовою процедурою, яку часто виконують українські…
Коли справа доходить до заміни коліс, проведення технічного обслуговування або виконання інших завдань, пов'язаних з…
На тлі подорожчання автомобільного палива, а також важкого фінансового становища українців на ринку став частіше…
Сьогодні автовиробники заради економії стали частіше випускати машини без штатного запасного колеса, що підвищує ризик…
Сьогодні гаджети є частиною повсякденного життя більшості українських автомобілістів. Тож не дивно, що великою популярністю…