Юристи б’ють на сполох з приводу незаконних рішень поліції щодо притягнення до адміністративної відповідальності водіїв через наявність на лобовому склі їхніх автомобілів навіть невеликої тріщини. В окремих випадках можна навіть позбутися прав.
Зазначається, що патрульні трактують наявність найменшого пошкодження вітрового скла в зоні роботи склоочисників ч. 1 ст. 121 КУпАП, як технічну несправність, з якою заборонено експлуатувати транспортний засіб. Юристи звертають увагу, що це незаконно, оскільки тріщина на склі не є технічною несправністю.
При цьому штраф за таке “порушення” становить 340 гривень. Багато водіїв, не бажаючи возитися з оскарженням рішення поліції, покірно оплачують стягнення, а тріщину не прибирають. У підсумку вони ризикують знову нарватися на патрульних, які через незнання або несумлінність можуть повторно скласти на них протокол за ст.121 КУпАП. Однак розглядатися справа буде вже за ч.4, яка передбачає позбавлення водійських прав від 3 до 6 місяців.
Юристи радять не відкладати оскарження таких рішень у суді, оскільки на це відводиться законом 10 днів. Якщо не зробити це вчасно, то можна на рівному місці отримати не лише штраф, а й стати вимушеним пішоходом.
Якщо ви купуєте старий кросовер із прицілом на вигідний перепродаж через кілька років, то варто…
Сучасні автомобілі - це вже не просто засіб пересування, а справжній технологічний шедевр. Більшість водіїв…
Кросовери сьогодні на піку популярності, а середньорозмірні моделі додатково привертають до себе увагу за рахунок…
Каталітичний нейтралізатор або каталізатор є невід'ємною частиною сучасного автомобіля з ДВЗ. Їхнім головним завданням є…
Заміна свічок запалювання, поряд з оновленням моторного мастила, є базовою процедурою, яку часто виконують українські…
Коли справа доходить до заміни коліс, проведення технічного обслуговування або виконання інших завдань, пов'язаних з…