Воєнний стан в Україні введено в лютому 2022 року у зв’язку з повномасштабним вторгненням РФ і триває досі. У зв’язку з цим українцям, зокрема тим, хто керує транспортними засобами, не варто забувати про супутні обмеження, щоб не мати проблем із законом.
У СБУ звертають увагу, що в деяких випадках українським водіям заборонено використовувати автомобільні відеореєстратори. За допомогою цих пристроїв ворог може збирати відомості про об’єкти військової та цивільної інфраструктури в тилу, а також дислокацію та переміщення українських військових. В Україні існує кримінальна відповідальність за несанкціоноване поширення подібних даних.
За ст.114-2 ККУ за подібний злочин можна отримати до 12 років в’язниці. При цьому сам факт зйомки не є злочином, якщо не має умислу шпигунства за військовими. Відповідальність настає, якщо водій опублікував отримані кадри в загальному доступі в мережі інтернет або просто передав третім особам.
СБУ нагадує, що в низці випадків російські спецслужби можуть отримувати дані з відеореєстраторів українців навіть без відома власника. У зв’язку з цим слід проявляти обережність і уникати використання відеореєстратора в умовах, коли йдеться про фіксацію військових.
Паркування в умовах обмеженого простору може стати для автомобілістів справжнім кошмаром. Однак одна маловідома функція…
В Японії місцеві компанії давно освоїли розробку і масовий випуск гібридних автомобілів, ставши лідером у…
Постійне зростання цін на автомобільне паливо часто змушує українців запасатися бензином завчасно. При цьому варто…
Якщо ви купуєте старий кросовер із прицілом на вигідний перепродаж через кілька років, то варто…
Сучасні автомобілі - це вже не просто засіб пересування, а справжній технологічний шедевр. Більшість водіїв…
Кросовери сьогодні на піку популярності, а середньорозмірні моделі додатково привертають до себе увагу за рахунок…