Воєнний стан в Україні введено в лютому 2022 року у зв’язку з повномасштабним вторгненням РФ і триває досі. У зв’язку з цим українцям, зокрема тим, хто керує транспортними засобами, не варто забувати про супутні обмеження, щоб не мати проблем із законом.
У СБУ звертають увагу, що в деяких випадках українським водіям заборонено використовувати автомобільні відеореєстратори. За допомогою цих пристроїв ворог може збирати відомості про об’єкти військової та цивільної інфраструктури в тилу, а також дислокацію та переміщення українських військових. В Україні існує кримінальна відповідальність за несанкціоноване поширення подібних даних.
За ст.114-2 ККУ за подібний злочин можна отримати до 12 років в’язниці. При цьому сам факт зйомки не є злочином, якщо не має умислу шпигунства за військовими. Відповідальність настає, якщо водій опублікував отримані кадри в загальному доступі в мережі інтернет або просто передав третім особам.
СБУ нагадує, що в низці випадків російські спецслужби можуть отримувати дані з відеореєстраторів українців навіть без відома власника. У зв’язку з цим слід проявляти обережність і уникати використання відеореєстратора в умовах, коли йдеться про фіксацію військових.
В Україні посилено контроль за техоглядом комерційного транспорту. Деякі зміни у ПДР вже діють з…
Японські автомобілі давно вважаються еталоном надійності. Вони славляться витривалістю, простотою в обслуговуванні та доступною вартістю…
Експерти назвали 10 найкращих кросоверів з пробігом на вторинному ринку. Досліджуйте оптимальні варіанти для покупки…
Tesla Model 3 2025 року отримала 5 зірок Euro NCAP та унікальні функції безпеки, включаючи…
Досліджте топ найгірших автомобільних моделей відомих виробників, які варто уникати через технічні недоліки та низьку…
Дізнайтеся про основні помилки використання кондиціонера в авто, щоб уникнути поломок та забезпечити комфорт під…