Обгін є одним з найнебезпечніших маневрів на дорозі, у зв’язку з чим кожен водій повинен знати, як здійснювати його правильно, не наражаючи на ризик себе та інших учасників руху Експерти видання «РБК-Україна» розповіли, як не можна обганяти інші машини.
Насамперед слід відрізняти обгін від випередження. У першому випадку йдеться про виїзд на смугу зустрічного руху, з чим і пов’язані основні загрози цього маневру. Експерти звертають увагу, що в такій ситуації водій повинен враховувати одразу низку чинників, серед яких свій рух, а також рух транспорту, що йде попереду, і зустрічного транспорту.
Також потрібно стежити за іншими перешкодами, що погіршують огляд. Наприклад, оцінювати ймовірність, що на зустрічну смугу раптово виїде машина з-за повороту, пагорба або лісу. Якщо вважаєте, що не встигнете обігнати машину, що йде попереду, до того, як досягнете такої перешкоди, починати маневр не можна.
Сам обгін потрібно ділити на три етапи – оцінка ситуації і розрахунок маневру, виїзд на зустрічну смугу і перебування на ній, а також повернення на свою смугу. На першому етапі потрібно заздалегідь прорахувати всі варіанти й оцінити загрози, включно зі станом дороги і загальною обстановкою на проїжджій частині.
Другий етап рекомендується максимально скоротити, щоб мінімум часу залишатися на смузі зустрічного руху. Якщо розумієте, що не встигнете завершити маневр до наближення зустрічного транспорту, краще не ризикувати, відмовитися від його продовження, скинути швидкість і безпечно повернутися на свою смугу.
За наявності сприятливих умов для продовження маневру, потрібно завершити обгін, набравши швидкість і повернувшись на свою смугу перед транспортом, що обганяється. Важливо при цьому не «підрізати» його. Таке трапляється, коли водій повертається на смугу занадто рано. Робити це слід, коли автомобіль, що обганяється, можна буде побачити в центральне дзеркало заднього виду.
З наближенням зими українські водії все частіше починають замислюватися над тим, як боротися з однією…
Найближчим часом в Україні можуть з'явитися нові підстави для позбавлення водійських прав. Відповідний законопроєкт уже…
У США іноді можна побачити припарковані автомобілі з пластиковими пакетами, одягненими на дзеркала заднього виду.…
Уже майже три роки в Україні продовжує діяти воєнний стан, а з ним і блокпости…
Зупинка автомобіля поліцією і подальше спілкування з правоохоронцями мало кому з українських водіїв приносить задоволення.…
З 1 січня 2025 року набуде чинності ухвалений Радою законопроєкт №8300 про «автоцивілку». Які ключові…