Незважаючи на те, що для багатьох досвідчених автомобілістів процес керування транспортним засобом є буденним, деякі водії, особливо новачки, відчувають величезний стрес, сідаючи за кермо. Експерти розповіли, як подолати подібне занепокоєння і почуватися впевнено на дорозі.
Читайте також:
Чому не можна купувати моторну оливу на розлив: механік дав відповідь
Патрульний назвав одну важливу кнопку в автомобілі, про яку часто забувають водії
Як не заснути за кермом: найкращі поради щодо боротьби з сонливістю
Тренер із психічного здоров’я Джеремі Шнайдер заявив, що саме по собі керування автомобілем є складним завданням і тривожність, яка при цьому виникає, як правило, пов’язана з недоліком або відсутністю відчуття контролю над ситуацією. Фахівець із тривожності Зої Кльюс поділяє цю ідею, заявляючи, що паркування, керування автомагістраллю або в нічний час можуть стати серйозними тригерами для нервових водіїв просто тому, що вони потребують більшої зосередженості й, отже, є більш напруженими.
Експерти рекомендують знижувати стрес під час їзди автомагістраллю методом неквапливої їзди. Якщо ви не звикли до руху кількома смугами на високій швидкості, краще не поспішати і почати з коротких поїздок у період найменшої інтенсивності руху. Не варто боятися попросити про допомогу більш досвідченого або впевненого водія, який міг би час від часу їздити з вами. Також не зайвим буде заздалегідь спланувати свій маршрут, а також вирішити, де ви будете виїжджати на автомагістраль і з’їжджати з неї. Дотримуйтеся крайньої правої смуги, доки не відчуєте себе досить упевнено, щоб здійснювати обгони по середній і лівій смугах.
Якщо стрес пов’язаний із переходом з автоматичної на механічну трансмісію, краще провести для себе кілька практичних занять у тихий час на безпечному відкритому просторі, наприклад, на порожньому паркувальному майданчику. Така обстановка дозволяє вам зосередитися на процесі водіння на МКПП без тиску і напрацювати свою механічну пам’ять.
Говорячи про загальну тривожність під час водіння, психологи зазначають, що вона нерідко пов’язана з особистим негативним досвідом, а також побоюванням повторити чужі помилки. Наприклад, опинившись на місці ДТП, водій починає відчувати тривогу, потрапивши на нього знову. Надалі багато керманичів намагаються уникати цієї локації, але це лише посилює тривожність, тому краще налаштовувати себе на позитивний лад, зокрема, шляхом внутрішнього діалогу. Не варто заганяти себе в кут, докоряти за помилки або звинувачувати в нестачі досвіду і знань. Краще попрацювати над самовдосконаленням.
У доповненні до ментальних практик психологи рекомендують використовувати фізичні методи боротьби з тривожністю. Шнайдера заявив, що один із найкращих способів боротьби з фізіологічними наслідками тривожності – це дихання. Він пояснив, що повільний вдих і видих уповільнює роботу нервової системи. Десять вдихів по п’ять секунд і стільки ж видихів по сім секунд, за словами експерта, допоможуть водієві швидко вгамувати тривожність.
Пам’ятайте, хвилюватися за кермом – це абсолютно нормально, але за умови правильної стратегії та підтримки ви зможете стати більш впевненим і розслабленим.
Чимало кросоверів на ринку вважаються доволі надійними і довговічними, проте деякі їхні версії виявляються напрочуд…
Якщо ми говоримо про найшвидші авто, мова, найімовірніше, йде про дорогі моделі, ціною в сотні…
Обслуговування автомобіля вимагає не тільки уваги до деталей, а й дотримання певних правил, які безпосередньо…
Купівля автомобіля класу люкс не завжди пов'язана з багатомільйонними витратами. Деякі моделі, як з'ясувалося, можна…
Сегмент SUV (позашляховики і кросовери) почав активно набирати популярність у 1980-х роках і відтоді набуває…
Колись американська компанія Tesla зробила революцію у сфері розробки та виробництва електричних автомобілів. Однак останніми…