З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну різко підскочила кількість викрадень автомобілів. Насамперед страждають прифронтові регіони, але дістається і тиловим областям. Крім війни, одними з факторів, що впливають на збільшення активності автокрадіїв, стали технологічний розвиток злочинності, а також безтурботність водіїв, які недостатньо надійно захищають свою власність від викрадення. Зокрема, не багато українських автомобілістів поки що користуються іммобілайзером.
Читайте також:
У вересні на українців чекає стрімке підвищення цін на автогаз: наскільки подорожчає паливо
Механік назвав одну копійчану річ, яка вдвічі продовжить термін служби автомобіля
Штраф до 9000 гривень: де водіям суворо заборонено висовувати руки з вікон автомобіля
Що таке іммобілайзер і як він працює?
Імобілайзер – це пристрій, який блокує запуск двигуна автомобіля, якщо не розпізнається правильний код від ключа. Простіше кажучи, це невидимий електронний замок, який перешкоджає викраденню автомобіля. Він з’єднаний з блоком управління двигуном (ECU) і запобігає запуску двигуна при спробі завести автомобіль без авторизованого ключа.
Перші версії імобілайзерів з’явилися ще 1919 року, коли винахідники Сент-Джордж Еванс і Едвард Біркенбюль запропонували концепцію такого пристрою. Однак, минуло понад 60 років, перш ніж ця технологія стала застосовуватися в автомобілях 1970-1980-х років. Сучасні іммобілайзери використовують ключі з чіпами або брелоки з бездротовими передавачами, які обмінюються сигналами з ECU автомобіля. Якщо автомобіль не отримує правильного коду, двигун просто не заводиться.
Чому відсутність імобілайзера стала проблемою?
Важливість імобілайзера складно переоцінити. Дослідження, опубліковане 2016 року в журналі The Economic Journal, засвідчило, що з появою цієї технології в масовому вигляді дало змогу знизити кількість викрадень автомобілів одразу на 40%.
Скільки коштує іммобілайзер і чи можна його встановити на старий автомобіль?
Якщо ви власник сучасного автомобіля з електронним ключем, найімовірніше, ваш автомобіль вже оснащений іммобілайзером. Проте, для додаткового захисту можна встановити додаткові протиугінні системи, такі як блокування керма, автомобільні сигналізації, замки на колеса і GPS-трекери.
Для власників старіших автомобілів, у яких відсутній іммобілайзер, існує можливість встановити сторонній модуль, який додасть цю функцію. Вартість таких пристроїв варіюється, але, як правило, не перевищує 50 доларів (приблизно 2100 гривень). Ці пристрої часто є однофункціональними і не забезпечують такий самий рівень захисту, як сучасні системи. Однак вони можуть стати хорошим доповненням до інших протиугінних заходів.
Встановлення та додаткові заходи безпеки
Під час встановлення іммобілайзера або інших протиугінних пристроїв важливо звернутися до професійного механіка. Неправильне встановлення може призвести до збоїв у роботі автомобіля і зниження ефективності захисту. Крім того, деякі системи вимагають підписки на додаткові послуги, такі як GPS-трекінг.
Кабінет міністрів України ухвалив Постанову №19, якою вніс правки до чинних Правил дорожнього руху (ПДР)…
Японський автовиробник Mazda представив на виставці в Токіо нову лінійку спортивних автомобілів Spirit Racing. До…
Влада Латвії має намір заборонити в країні діяльність автоперекупників. Як повідомляє LSM.LV, обмеження торкнуться транспортних…
У 2024 році українці ввезли в країну понад 222,1 тисячі легкових автомобілів із пробігом. Про…
Деякі українські водії помічали, що показання спідометрів у їхніх можуть відрізнятися від реальних даних. Наприклад,…
Задні габаритні вогні, що не працюють, в Україні належать до того виду несправностей, з якими…