Статті

Автомобіль-потопельник: як зрозуміти, чи підлягає він відновленню

На українському авторинку час від часу можна знайти автомобілі, які постраждали внаслідок стихії або просто опинилися у воді. Це часто спричиняє незворотні наслідки. Але не завжди транспортний засіб стає непридатним для експлуатації – результат залежить від двох ключових факторів: рівня води і часу, який автомобіль провів під нею.

Читайте також:

Штраф 425 гривень: кому з українців потрібно терміново замінити водійські права

Не робіть так: одна небезпечна помилка, якої українські водії часто припускаються на перехресті

Механіки обожнюють ці шість помилок водіїв: завдяки їм, у них завжди є робота

Яких пошкоджень завдає вода автомобілю?
Головні вороги автомобіля під час повеней – це не тільки вода, а й бруд, каламуть і домішки, які вона може нести з собою. Вода проникає у вузли та агрегати автомобіля, зокрема у найважливіші електричні та механічні системи, що може призвести до дорогих і складних в усуненні наслідків.

1. Автомобіль, залитий до порогів
Коли вода піднялася до рівня порогів, наслідки можуть бути мінімальними за умови короткого контакту з водою. Якщо авто перебувало у воді кілька хвилин, пошкодження обмежуються такими вузлами, як протитуманні фари, датчики паркування або гудок. Однак варто пам’ятати, що навіть за такого рівня води ризик корозії та виходу з ладу підшипників або гальм залишається високим.

Поради:
Не запускайте двигун, якщо автомобіль стоїть у воді. Вода може потрапити в двигун через повітряний фільтр, що призведе до гідроудару, який зазвичай закінчується пошкодженням поршневої системи.
Проконсультуйтеся з автомеханіком і відправте автомобіль на повну перевірку, особливо якщо ви помітили вологі килимки або підвищену вологість у салоні.

2. Залитий вище порогів
Якщо вода піднялася вище рівня порогів, пошкодження будуть серйознішими. Вода може проникнути в салон і затопити електронні блоки управління (ECU), модулі безпеки, роз’єми, що загрожує пошкодженнями електроніки. Крім того, муляка може потрапити у вихлопну систему і диференціали, що також потребуватиме ретельної перевірки і можливої заміни цих вузлів.

Поради:
У разі потрапляння води в салон рекомендується повністю розібрати внутрішню обшивку, килимки та сидіння для ретельного сушіння. Неповне просушування призведе до появи цвілі та неприємного запаху.
Зверніть увагу на мастило в двигуні та трансмісії. Якщо воно помутніло або має сліди води, його необхідно замінити.

3. Залитий до рівня вікон
Коли вода досягає вікон, шанси на відновлення автомобіля стрімко знижуються. Повне затоплення салону практично завжди означає пошкодження всіх електронних систем, а також проникнення води в двигун і трансмісію. У такому разі можлива повна втрата автомобіля, особливо якщо затоплення тривало кілька хвилин.

Що робити, якщо автомобіль затоплено?
Якщо ваше авто потрапило у воду, вкрай важливо дотримуватися кількох правил, щоб не погіршити ситуацію:

– Не запускайте двигун! Вода в циліндрах призведе до гідроудару і руйнування двигуна.
– Відключіть акумулятор якнайшвидше, щоб запобігти короткому замиканню та пошкодженню електроніки.
– Задокументуйте пошкодження. Фотографуйте кожну деталь пошкоджень для звернення до страхової компанії.
– Зверніться до спеціалізованого сервісу. Стандартна мийка або поверхнева сушка не врятують автомобіль. Буде потрібне професійне обладнання для повного розбирання та сушіння всіх компонентів.

Можливості ремонту
Рішення про ремонт залежить від рівня води і кількості постраждалих систем. Здебільшого транспортні засоби, затоплені вище порогів, потребують капітального ремонту, включно із заміною електронних компонентів, систем безпеки і навіть мотора. Автомобілі, затоплені до рівня вікон, як правило, списуються на металобрухт. Важливо також враховувати, що приховані проблеми можуть з’явитися через тижні або навіть місяці після затоплення, коли почнеться корозія роз’ємів або модулів.

Оформлення страхового випадку
Якщо ваше авто було застраховано за програмою автокаско, вам слід негайно зв’язатися з представником страхової компанії. Страховка зазвичай покриває такі випадки, але є важливі нюанси. Якщо автомобіль було залишено в зоні, схильній до затоплення, незважаючи на попередження, або якщо власник спробував запустити затоплений двигун, страхова компанія може відмовити у виплаті компенсації.

Recent Posts

Помилки під час заміни свічок запалювання, які вбивають двигун автомобіля

Заміна свічок запалювання, поряд з оновленням моторного мастила, є базовою процедурою, яку часто виконують українські…

22.11.2024

Гідравлічний vs механічний домкрат: який обрати для автомобіля

Коли справа доходить до заміни коліс, проведення технічного обслуговування або виконання інших завдань, пов'язаних з…

22.11.2024

Як розпізнати неякісний бензин: поради для автомобілістів

На тлі подорожчання автомобільного палива, а також важкого фінансового становища українців на ринку став частіше…

22.11.2024

Що робити, якщо пробив колесо на автомобілі, а запаски немає: поради для водіїв

Сьогодні автовиробники заради економії стали частіше випускати машини без штатного запасного колеса, що підвищує ризик…

22.11.2024

Коли краще не заряджати смартфон через прикурювач в автомобілі

Сьогодні гаджети є частиною повсякденного життя більшості українських автомобілістів. Тож не дивно, що великою популярністю…

22.11.2024

Як заощадити 2000 гривень на заправці автомобіля: експерт дав водіям просту пораду

В умовах зростання цін на автомобільне паливо, а також нестабільної фінансової ситуації в країні питання…

22.11.2024