Статті

Приходять чужі штрафи після продажу авто: що робити в такій ситуації

В Україні час від часу трапляються ситуації, коли після продажу автомобіля колишньому власнику продовжують приходити автомобільні штрафи за порушення ПДР, вчинені на його старій машині. Як бути в такій ситуації і чи можна ігнорувати стягнення?

Насамперед експерти рекомендують оформляти угоду про продаж авто відповідно до законодавства із залученням фахівців МВС і нотаріуса. Досі популярним є механізм купівлі-продажу транспортного засобу за дорученням, коли покупець віддає на руки гроші, а натомість отримує документи на машину і генеральну довіреність на її використання.

У такій ситуації ризикує не тільки новий власник, у якого юридично все ще немає підтвердженого права володіння, а й старий власник. Наприклад, поліцейські камери автоматичної фіксації порушень ПДР не розбирають, хто сидів за кермом авто, яке перевищило швидкість. Штраф надсилають за місцем реєстрації особи, оформленої у відомчій базі даних, як власник. Відповідно, якщо після продажу машину не переоформили в МВС, то штрафи продовжать іти юридичному власнику.

Причому уникнути стягнення за чужі порушення в такій ситуації вкрай складно і майже неможливо без доброї волі нового фактичного власника. Тільки він повинен самостійно прийти в поліцію і написати заяву про визнання провини за порушення та сплатити штраф. Також його можна визнати належним користувачем авто через кабінет водія. Тоді поліція зможе напряму штрафувати такого автомобіліста. Якщо ж новий власник продовжує злісно порушувати і відмовляється платити штрафи, то можна розглянути процедуру відкликання довіреності або вибракувати авто.

Share
автор
Артем Панченко
Tags: штраф

Recent Posts

Що не дозволено поліції під час зупинки авто: головні порушення, про які слід знати кожному водію

Зупинка транспортного засобу правоохоронцями — звична ситуація на українських дорогах. Проте далеко не всі дії…

21.04.2025

Чому не можна глушити двигун одразу після поїздки: пояснення від експертів

Для багатьох водіїв звичка одразу вимикати двигун після зупинки авто здається логічною — мета досягнута,…

19.04.2025

Тимчасове ввезення авто під час війни: як уникнути штрафів та що робити для продовження терміну

Після початку повномасштабної війни багато українців, які ввезли автомобілі на іноземних номерах, не змогли вчасно…

19.04.2025

В Україні запроваджено подвійне оподаткування при продажу автомобіля: що варто знати

При здійсненні купівлі-продажу транспортного засобу в Україні продавець повинен враховувати нові податкові правила. Як нагадує…

19.04.2025

Продовжуємо термін експлуатації авто – практичні поради

Догляд за автомобілем - це не тільки про підтримку його чистоти, а й про регулярне…

18.04.2025

В Україні планують посилити вимоги до водіїв: до чого варто готуватися

Міністерство розвитку громад та територій розробило новий проєкт постанови Кабінету Міністрів, що передбачає посилення вимог…

18.04.2025