Каталітичний нейтралізатор або каталізатор є невід’ємною частиною сучасного автомобіля з ДВЗ. Їхнім головним завданням є зниження обсягів шкідливих викидів в атмосферу, але їхнє обслуговування і ремонт можуть коштувати цілий статок. У зв’язку з цим експерти не рекомендують відразу бігти в автосервіс, якщо ваш каталізатор засмітився. Є щонайменше два перевірених методи очищення цього елемента в домашніх умовах.
Читайте також:
Водіям розповіли про незаконність одного поширеного штрафу поліції
Які автомобілі поліція зупиняє найчастіше: патрульний розкрив «чорний список»
Юрист назвав три категорії водіїв, яких бояться зупиняти патрульні
Перш за все варто розуміти, що середній термін служби нейтралізатора становить 10 років. Якщо він засмітився раніше, це може бути через низьку якість палива, неправильну експлуатацію автомобіля або несприятливі умови. Серед основних симптомів забитого каталізатора – зниження потужності двигуна, поганий відгук педалі газу і індикатор «Check Engine», що загоряється. Перш ніж приступати до очищення, потрібно переконатися, що проблема саме в засміченому нейтралізаторі, а не в чомусь іншому.
Перший метод очищення полягає в замочуванні в мийному розчині. Каталізатор знімають і кладуть у розчин із води, засобу для миття посуду або прального порошку. Якщо у вас є спеціальна рідина для чищення двигуна, вона підійде ідеально. Деталь має пролежати в розчині близько доби, що допоможе розчинити відкладення, які накопичилися всередині. Після цього каталізатор слід ретельно вимити під сильним напором води. Встановлювати його назад потрібно тільки після ретельного сушіння.
Другий метод простіший і передбачає використання спеціальних присадок до палива. Є спеціальні засоби для каталізаторів, які просто заливаються в паливний бак. Найкраще робити це, коли в ємності залишається близько чверті палива. Далі рекомендується поїздка на 20-100 кілометрів на підвищених обертах. Це допоможе очищувачу пройти через каталізатор і видалити накопичені забруднення.
Кросовери сьогодні на піку популярності, а середньорозмірні моделі додатково привертають до себе увагу за рахунок…
Заміна свічок запалювання, поряд з оновленням моторного мастила, є базовою процедурою, яку часто виконують українські…
Коли справа доходить до заміни коліс, проведення технічного обслуговування або виконання інших завдань, пов'язаних з…
На тлі подорожчання автомобільного палива, а також важкого фінансового становища українців на ринку став частіше…
Сьогодні автовиробники заради економії стали частіше випускати машини без штатного запасного колеса, що підвищує ризик…
Сьогодні гаджети є частиною повсякденного життя більшості українських автомобілістів. Тож не дивно, що великою популярністю…