Статті

Вісім головних правил, які врятують водія від аварії та штрафу

Керування транспортним засобом – це не тільки привілей, а й висока відповідальність. Важливо розуміти, що більшість неприємностей, з якими стикаються водії на дорозі, пов’язані з нехтуванням ними встановленими нормами поведінки. «Твоя МАШИНА» звертає увагу на вісім ключових правил, дотримання яких позбавить вас значної частки ризиків за кермом.

1. Дотримуйтеся правил швидкості та дистанції
Найбільше автомобільних штрафів в Україні виписують за порушення водіями швидкісного режиму. Це ж порушення часто призводить до ДТП, яких легко можна було уникнути. Те ж саме стосується порушення безпечної дистанції.

2. Не використовуйте мобільний телефон за кермом
Гаджети давно стали невід’ємним аксесуаром автомобіліста, які суттєво спрощують йому життя. Однак важливо розуміти, що під час водіння потрібна гранична концентрація, навіть якщо ви досвідчений водій. Тому розмови по телефону, листування та серфінг в інтернеті категорично заборонені за кермом.

3. Перевірте технічний стан автомобіля
Технічний стан автомобіля – це повна і пряма відповідальність водія. Закон забороняє водієві сідати за кермо несправного авто. Відповідно, якщо ви потрапили в аварію або порушили ПДР через якусь поломку, яку вчасно не виявили, винні в цьому будете тільки ви.

4. Проходьте періодичні техогляди та оформляйте страховку
Незважаючи на те, що сьогодні в Україні технічний огляд не є обов’язковим для більшості легкових автомобілів, важливо періодично перевіряти свою машину у професіоналів. Якщо ж для вас техогляд є обов’язковим, не забувайте проходити його вчасно. Те саме стосується оформлення поліса «автоцивілки».

5. Носіть ремінь безпеки
Більше половини українських автомобілістів не користуються ременями безпеки, наражаючи себе на загрозу травм і загибелі під час ДТП, а також на ризик отримати штраф.

6. Дотримуйтесь правил паркування
У великих містах можуть бути проблеми з наявністю паркомісць, однак це не означає, що поліція чи муніципалітет будуть прихильними до порушників. Завжди продумуйте наперед, де залишите машину.

7. Звертайтеся з повагою до поліцейських
Мало кому може принести задоволення, коли його автомобіль зупиняє поліція. Однак це не означає, що патрульному можна грубити і ставитися нешанобливо. Насамперед наслідки такої поведінки можуть виявитися згубними для самого водія, оскільки увага до нього буде підвищеною.

8. Вивчіть усі діючі дорожні знаки і правила
Наявність водійського посвідчення за замовчуванням передбачає знання водієм ПДР, однак час від часу їх потрібно освіжати в пам’яті. Ба більше, правила періодично оновлюються, а незнання оновлень не звільняє автомобілістів від відповідальності. У зв’язку з цим рекомендується періодично моніторити правки в ПДР і тестувати себе на знання дорожніх знаків, розмітки та інших вимог.

Recent Posts

Найкращі компактні гібридні кросовери: економічність і комфорт в одному флаконі

Електромобілі міцно займають свою нішу на ринку, проте гібридні технології продовжують привертати увагу покупців, які…

21.11.2024

В Україні обвалився попит на дизельні авто: які моделі все ще популярні

В Україні спостерігається істотний обвал продажів дизельних автомобілів. Як повідомляє асоціація «Укравтопром», у жовтні було…

21.11.2024

Автомобілі якого кольору найчастіше потрапляють у ДТП в Україні

Щороку в Україні трапляються близько двох сотень тисяч ДТП, кожна десята - з потерпілими. Аварійні…

21.11.2024

Довгий прогрів – 500 грн, засніжене авто – 30 000 грн: які штрафи загрожують українцям у Польщі

З початку війни до Польщі виїхало багато українських автомобілістів. Звикнувши до досить ліберального законодавства в…

21.11.2024

Що заборонено робити, коли відмовили гальма в автомобілі: повинен знати кожен водій

Відмова гальм в автомобілі - небезпечна ситуація, яка може статися з кожним водієм. Саме тому…

21.11.2024

Юрист назвав каверзні запитання патрульних, на які водіям краще не відповідати

Спілкування з патрульними мало кому з водіїв до душі. Насамперед тому, що воно нерідко пов'язане…

21.11.2024