Останнім часом почастішали випадки притягнення до адміністративної відповідальності українців за ввезення в країну нерозмитнених автомобілів з Європи або так званих «євроблях». Суми стягнення величезні – 170 000 гривень. Причому винними іноді визнають людей, які взагалі жодного стосунку до ввезеної машини не мали.
Читайте також:
Три небезпечні функції сучасного автомобіля, які потрібно використовувати обережно
Коли українці можуть не платити штраф за перевищення швидкості: важливий один нюанс
Шість фатальних помилок під час купівлі вживаного автомобіля
Як пише «Дорожній адвокат», шахраї активно оформляють «євробляхи» на підставних осіб. Зловмисники підбирають попутників на шляху до кордону і пропонують за грошову винагороду оформити на себе ввезення авто. Іноді громадяни можуть навіть не здогадуватися про те, що беруть участь в афері. Їхні документи просто віддають на оформлення і вписують у декларацію без їхнього відома. Через місяць їм приходить повідомлення про адміністративне провадження і штраф 170 000 гривень.
Юристи нагадують, що особа не зобов’язана нести відповідальність за протиправні дій третіх осіб. Аби не сплачувати чуже стягнення, рекомендується негайно звернутися до поліції, отримати там відповідну виписку та направити її разом із письмовими поясненнями та іншими доказами своєї непричетності до правопорушення на митницю.
У застосунку «Дія» з'явиться нова зручна послуга для автовласників — можливість замінити свідоцтво про реєстрацію…
Придбання вживаного автомобіля — це завжди відповідальний крок. Навіть якщо машина виглядає доглянутою й проходила…
У 2025 році український авторинок, попри виклики воєнного часу та економічну нестабільність, продовжує активно розвиватися.…
Вже з 1 травня 2025 року в Україні запроваджується нова обов’язкова норма для автозаправних станцій:…
Зупинка транспортного засобу правоохоронцями — звична ситуація на українських дорогах. Проте далеко не всі дії…
Для багатьох водіїв звичка одразу вимикати двигун після зупинки авто здається логічною — мета досягнута,…