Багато автомобілістів, побачивши поліцейського, починають панікувати, губитися і поводитися безглуздо, не звертаючи увагу на такі дрібниці, як те, як і чому до нього звернувся інспектор. На ділі ж це має дуже велике значення і може вирішити вашу подальшу долю.
Юристи наголошують, що патрульні нерідко нехтують вимогами законів та підзаконних нормативно-правових актів, які регламентують їхні дії у спілкуванні з громадянами. Зокрема, доволі поширеною є ситуація, коли поліцейський зупиняє автомобіль, не маючи на те законних підстав. Найчастіше такими мають бути підозри в порушенні ПДР і скоєнні злочину водієм або його пасажирами. Але навіть у такому разі інспектор повинен пред’явити докази провини підозрюваного.
Крім того, після зупинки авто поліцейський сам має підійти до водія, представитися, назвавши свою посаду, звання та прізвище, а також пред’явити службове посвідчення на першу вимогу громадянина. Під час оформлення адміністративних матеріалів патрульний зобов’язаний ознайомити водія з його правами і дати можливість скористатися послугами адвоката.
Якщо чогось із перерахованого зроблено не було, будь-які подальші процесуальні дії поліції є незаконними, пояснюють юристи. Практика показує, що при зверненні до суду штрафи в таких справах майже завжди скасовуються.
Більшість водіїв в Україні помиляються на кругових розв'язках, вмикаючи лівий поворотник, хоча це не вимагає…
Уникайте трьох проблемних кросоверів BMW на вторинному ринку: X3 2013, X5 2011 та X1 2014…
В Україні зросла кількість штрафів за паркування на велодоріжках. Порушення загрожує водіям штрафом до 340…
При плануванні поїздки до Молдови українським водіям слід врахувати нові вимоги щодо документів на кордоні.
В Україні створили інноваційні аварійно-ремонтні автомобілі на шасі FAW CA 1081, які об'єднують функції декількох…
Бренд KIA давно здобув репутацію виробника доступних, стильних і сучасних автомобілів, але навіть у великих…